Hiob Ludolf
Hiob Ludolf, Ad suam Historiam Aethiopicam antehac editam commentarius in quo multa breviter dicta fusius narrantur: contraria refelluntur: atque hac occasione praeter res Aethiopicas multa autorum, quaedam etiam S. Scripturae loca declarantur... Francoforti ad Moenum: sumptibus Johannis David Zunneri typis Martini Jacqueti, 1691.
In-folio (mm 315x198). Pagine [6], 30, [2], 632. Con 11 (di 12) tavole incise fuori testo. Bruniture sparse, macchie, esemplare mediocre. Legatura coeva in pergamena coeva. Opera estremamente rara. Choix, 11217 elenca l'edizione stampata dallo stesso Zunner nel 1681, ma molto più ridotta nel testo; Brunet III, 1224; Graesse IV, 290-291; Fumagalli, Bibliografia etiopica, 1429.
- 20%
Item located in Firenze, itSee Policy for Shipping