Sorry, auction ended. Shop available items:

21: KARMSTOL, 1960/70-tal, ek, "Arka", YNGVE EKSTRÖM

Lot 21 View Catalog

Rundad rygg med spjälor och karm på oval sits. Snedställda ben. "Arka" lanserades 1955. Slitage. Sitthöjd 35 cm.

See lot description.

20%

Estimate kr1,000 – kr2,000
Starting Bid kr1,000
live auction started on
Se Auction
3:00 AM - May 06, 2012
Ended
Auctioneer
Auktionshuset i Solna

Contact

Krysshammarvagen 34
Solna, 171 57
Sweden

ASK AUCTIONEER A QUESTION