Mat- & Kaffeservisdelar, Porslin, 79 St, Tirschenr - May 06, 2012 | Auktionshuset I Solna In Stockholm

MAT- & KAFFESERVISDELAR, porslin, 79 st, Tirschenr

item-11536748=1
Guldfärgade kanter och reliefdekor av blad mot vit fond. Undersida stämplade "BAVARIA TIRSCHENREUTH GERMANY DEK. HACKEFORS 30". Smärre slitage. Kanna höjd 25 cm.
See lot description.
  • 20%

Estimate SEK 300 - SEK 600
Starting Price SEK 300

Item located in Solna, Stockholm, se

Auktionshuset i Solna

Auktionshuset i Solna

Solna, Sweden36 Followers