Sorry, auction ended. Shop available items:

62: LOCKPOKAL, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen

Lot 62 View Catalog

Krönt av putti. Blå dekor av blommor mot vit fond. Undersida stämplad "10/1754". Smärre slitage. Höjd 29 cm.

See 'Description' or contact us.

23%

Estimate kr300 – kr600
Starting Bid kr300
live auction started on
Se Auction
3:00 AM - May 27, 2012
Ended
Auctioneer
Auktionshuset i Solna

Contact

Krysshammarvagen 34
Solna, 171 57
Sweden

ASK AUCTIONEER A QUESTION