KULVAS, stengods, retro 1950/60-tal, "Domino", STIG
View More Items in CollectiblesRelated Collectibles
More Items in Collectibles
Ovanlig modell med vit dekor mot svart fond. "Domino" tillverkades 1955-1969. Smärre slitage, omärkt - möjligen II:a sortering. Auktionens båda kulvaser är från samma ägare som arbetade vid Gustavsberg. Höjd 9, diameter 9.5 cm.
- 23%
Estimate SEKÂ 1,500 - SEKÂ 2,250
Item located in Solna, seSee Policy for Shipping