Sold2022MAP, Middle East, DuvalEastern Mediterranean & Middle East. Pierre DuVal, Expeditionis Alexandri Magni per Europam, Asiam, et Africam Tabula Geographica, from Cartes de Geographie les Plus Nouvelles et let Plus Fideles...,See Sold Price
Sold2022VEGETIUS RENATUS (FLAVIUS) De re militari libri quatuor, Paris, Christian WechelVEGETIUS RENATUS (FLAVIUS) De re militari libri quatuor, full-page woodcut portrait of the author on verso, some repairs to title-page resulting to small loss to printer's device and portrait and touSee Sold Price
Sold20231588 ANTIQUITIES of JEWS Josephus Flavius antique 16h CENTURY VELLUM JudaicaJosephus, Flavius. Opera. De Antiquitatibus Judaicis libri xx ... Frankfurt a M: Sigismund Feyerabend, 1588 (4), 481, (33)ff and colophon leaf, decorated initials and tailpieces; Blind-ruled vellum SiSee Sold Price
Sold20221666 HISTORY Of ALEXANDER THE GREAT antique by Curtius RufusCurtius Rufus, Q. Historiarum Libri de vita et expeditione Alexandri Magni Utrecht, G. Zylius, 1666 (12),449,(18)p. Engraved title, 1 plate, original boards Size 3 by 6" One leaf with repaired tear. LSee Sold Price
Sold20211549 Alessandro Alessandri PHILOSOPHY SPIRITUALITY LAWAlexandri Ab Alexandro Iurisperiti Neapolitani Genialium Dierum Libri VI by Alessandro Alessandri 8vo. (4.5 by 6.5") Parissis: apud Audoënu Paruu, uia Iacobaea, ab insigne Lilij, 1549 The 16 centSee Sold Price
Sold2020DIODORUS SICULUS. De Philippi Regis Macedoniae.... deDIODORUS SICULUS. Diodori Siculi scriptoris graeci libri duo: primus. De Philippi Regis Macedoniae.... de Alexandri filii rebus gestis. Venetiis, G. De Rusconibus Mediolanensem, [1518] In folio, 300x2See Sold Price
Sold2017Georgius Agricola: De re metallica libri XIIGeorgius Agricola: De re metallica libri XII Basel, Froben, 1556 538 Seiten mit zahlreichen, teils ganzseitigen Holzdrucken, zuzüglich einem umfangreichen Index von 72 Seiten. Holzdeckel mit geprägtSee Sold Price
Sold2020Architecture. PALLADIO. I quattro libriPALLADIO, Andrea. I quattro libri dell'architettura di Andrea Palladio. Ne' quali, dopo vn breue trattato de' cinque ordini, & di quelli auertimenti, che sono piu necessarij nel fabricare; si tratSee Sold Price
Sold2022Piero Fornasetti, Libri table lamp and paper basketPiero Fornasetti Libri table lamp and Libri paper basket Fornasetti MilanoItaly, c. 1995transfer-printed lacquered vellum, brass, linen 34 h × 18 dia in (86 × 46 cm) 11.25 h &timSee Sold Price
Sold2022Galileana. MICALORI. Della Sfera Mondiale Libri Quattro.MICALORI, Giacomo. Della Sfera Mondiale Libri Quattro.Urbino, Mazzantini, 1626In-4to, mm. 250x155; Legatura coeva in cartonato alla rustica; èè. [8], 139,[5]. Frontespizio in rosso e nero coSee Sold Price
Sold2019PALLADIO, Andrea (1518-1580) - I quattro libri dell'PALLADIO, Andrea (1518-1580) - I quattro libri dell' architettura. Venice: Domenico De Franceschi, 1570 [ma Venezia, Giambattista Pasquali, circa 1768]. The counterfeit 1768 edition with engraved illuSee Sold Price
Sold2022Bede, the Venerable. Historiæ ecclesiasticæ gentis Anglorum libri V., first edition,Bede, Saint, the Venerable. Historiæ ecclesiasticæ gentis Anglorum libri V., first edition, second issue (with A1 cancelled and replaced with three leaves bearing half-title, cancel title, aSee Sold Price
Sold2017DEL RIO. Disquisitionum magicarum libri sexDel Rio, Martin Antonio. Disquisitionum magicarum libri sex, in tres tomos partiti. Auctore Martino Delrio Societatis Iesu presbytero, ... Tomus primus [-tertius]. Nunc secundis curis auctior longè,See Sold Price
Sold2022Medicine. MARZIO. De homine libri duo.MARZIO, Galeotto. De homine libri duo. Torino, Giovanni Angelo e Bernardino da Silva, 1517In-8vo, 210x150 mm. Legatura in pergamena rigida, tassello in pelle con titolo in oro al dorso, tagli coloratiSee Sold Price
Sold2022Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibusAstronomie Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibus illustrati. Mit Holzschnitt-Druckermarke auf Titel u. 41 Holzschnitten im Text (darunter 2 VolvSee Sold Price
Sold2018[MAGIC AND WITCHCRAFT] DEL RIO, Magicarum Libri sexTHE WITCHES OF SALEM TRIAL DEL RIO, MARTINO. Disquisitionum Magicarum Libri sex. Venetiis : apud Ioan. Antonium & Iacobum de Franciscis 1606. 3 vols in 8vo bound together (22 x 15 cm), contemporary haSee Sold Price
Sold2018Dempster, De Etruria regali libri VIII...Dempster Thomas, De Etruria regali libri VIII... Florentiae: apud Joannem Cajetanum Tartinium, 1723-26. 2 volumi in-folio (mm 335x222). Pagine [48], 464, [2]; [38], 553, [3], 119, [1], DoppSee Sold Price
Sold2022Botany. CLUSIUS ATREBATIS. Exotericorum Libri Decem.CLUSIUS ATREBATIS, Carolus [L'ECLUSE, Charles de]. Exotericorum Libri Decem: Quibus Animalium, Plantarum, Aromatum, aliorumque peregrinorum Fructuum historiae describuntur. Item Petri Bellonii ObservaSee Sold Price
Sold2017EUCLIDES. Euclidis Elementorum Libri XV.EUCLIDES. Euclidis Elementorum Libri XV. Accessit XVI. de Solidorum Regularium cuiuslibet intra quodlibet comparatione. … Nunc tertio editi... Auctore Christoforo Clavio Bambergensi.Colonia, a speseSee Sold Price
Sold2019Bremer Press.- Augustine (Saint) De civitate dei libriBremer Press.- Augustine (Saint) De civitate dei libri XXII, edited by Carl Weyman, number 34 of 385 copies on Zanders mould-made paper, printed in Antiqua, title and initials by Anna Simons, traces oSee Sold Price
Sold2018'Libri' lamp base, 1950sPiero Fornasetti, H. 44.3 cm. Made by Fornasetti, Milan, 1996. Sheet metal, painted, brass. Marked: Maker's label, N. 1/96 FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY.See Sold Price
Sold2022OVIDIUS. Tristium Libri.OVIDIUS, Publius Naso. Tristium Libri cum luculentissimis commentariis Reverendissimi domini Bartholomei Merule…[Colophon:] Toscolano, Alessandro Paganini, 15268vo, 200x140 mm. Legatura settecenSee Sold Price
Sold2017Gellius (Aulus), Noctium atticarum Libri undeuiginti,Gellius (Aulus) Noctium atticarum Libri undeuiginti, collation: ãã10 a-n8 o10 p8, Roman and some Greek type, title and large woodcut device of Jean Petit within woodcut historiated border, wSee Sold Price
Sold2016Cattaneo, Dell'arte militare libri treCattaneo Girolamo, Dell'arte militare libri tre [...] da lui in questa terza impressione ampliati & corretti. In Brescia: Tomaso Bozzola, 1571. 3 opere in 1 volume in-4° (mm 198x145). Carte [4], 8See Sold Price
Featured18 hrs LeftJasper521560 GREEK & ROMAN ANTIQUITIES & MUSIC antique Lectionum antiquarum libri XXX$340
Featured18 hrs LeftJasper521602 DE CRUCE LIBRI TRES by Justus LIPSIUS antique ILLUSTRATED w/ 19 WOODCUTS$500
18 hrs LeftJasper521633 HISTORY by Curtius Rufus Quintus antique ELZEVIER Historiarum libri w/ MAP$150
5 days LeftWorthington GalleriesAntique 2v WORKS OF FLAVIUS JOSEPHUS, M. Carol. Ernest. Richter, 1826$10
18 hrs LeftJasper521594 ALBRECHT DURER FULLY ILLUSTRATED antique RARE Di Alberto Durero pittore$4,000
18 hrs LeftJasper521567 De Regno et Regis Institvtione antique by Franciscus Patricius PHILPSOPHY$360
4 days LeftTrillium Antique Prints & Rare BooksCluver - 3 Engravings of Compass Rose & Scientific Charts & Diagrams$75
19 hrs LeftJasper521752 Robert de Vaugondy Map of Middle East and Ancient Empires -- Antiquor Imperiorum Tabula, in qua$140
18 hrs LeftJasper521628 VENICE REPUBLIC ELZEVIR PRESS De Republica Venetorum antique VELLUM BINDING$200
18 hrs LeftJasper521726 FACTORUM DICTORUMQUE V. MAXIMUS ANTIQUE w/ HAGUE COAT OF ARMS VELLUM LATIN$320
18 hrs LeftJasper521675 BIBLE IN GREEK ANTIQUE NOVUM TESTAMENTUM GRAECUM NEW TESTAMENT vellum bound$460