Important Law Books and Manuscripts 2013-12-27 Auction - 171 Price Results - BIBLIOPATHOS Auctions in it - Page 2

Lot Number: Lowest
(Testamentary Law) Castellani, De Testamentis. 1583: [Testamentary Law] Castellano, Lorenzo. Laurentii Castellani iurisconsulti Patauini in almo patriae sue gymnasio publicae profitentis Clara & subtilis interpretatio in rubricam et principium Instit.
0028: (Testamentary Law) Castellani, De Testamentis. 1583Est. €800-€1,000
(Procedure Law) Chiovenda: Chiovenda, Giuseppe. Principii di diritto processuale civile […]. Napoli, Casa tipografico-editrice N. Jovene & c., 1923. In-4°, legatura in mezza percallina su carta colorata a mano, nome
0031: (Procedure Law) ChiovendaEst. €300-€500Lot Passed
(Canon Law) De Timoteis, Nomophilachia, 1648: [Canon Law, Tribunals] De Timoteis, Timoteo. Nomophilachia Sivè De Legum, Morumque Regimine, et Tutela, In Sacra Ecclesiae Perusinae Poenitentiaria. Perugia: Eredi di Pietro Tommasi, 1648. 8vo
0036: (Canon Law) De Timoteis, Nomophilachia, 1648Est. €500-€600
(Testimony) Costa, De Factis Scientia, 1603: Costa, Joannes Baptista. Tractatus De Factis Scientia, & Ignorantia [...] Tomus Primus. In quo praeter materiae huiusmodi distinctam dispositionem, attinentes etiam regulae, communes (quas
0041: (Testimony) Costa, De Factis Scientia, 1603Est. €1,000-€1,300
(Roma Law) Cujas, Paratitla, 1751: Cujas, Jacques. Paratitla in libros IX. Codicis Iustiniani. Repetitae Praelectionis. Neapoli, Apud Ioannem Simonium, Aere Antonii Cervonis, 1751. 4 volumi in-12° (153x88 mm), semplice legatura
0046: (Roma Law) Cujas, Paratitla, 1751Est. €350-€550Lot Passed
(Roman Law) Da Imola, Digestus Vetus, 1541: [Roman Law] Da Imola, Alessandro. Alexander de Imola In secundam Digesti veteris. Prima [-secunda] pars commentariorum Alexandri Tartagni Imolensis ... super Digesto veteri ... Cui accesserunt
0047: (Roman Law) Da Imola, Digestus Vetus, 1541Est. €1,000-€1,500Lot Passed