Marklin, LGB, Bemo, Rivarossi, Fleischmann 2014-05-25 Auction - 183 Price Results - Auktionshuset i Solna in se - Page 8

ELLOK, 2 st, 37415, Marklin, H0ELLOK, 1298 142, Bemo, skala 1:87, H0m smalsparTAGSATS, 2870, Marklin, H0
Solna, Sweden

Marklin, LGB, Bemo, Rivarossi, Fleischmann

Liliput, HAG and more! Our second special auction featuring model trains of different scales. Good luck!
Lot Number: Lowest
ANGLOK, 131TB42, Hornby, H0: Meccano. Smarre slitage, funktion ej kontrollerad. Dampflokomotive mit tender. (167)
0170: ANGLOK, 131TB42, Hornby, H0Est. SEK 800-SEK 1,200
BYGGSATSER, 4 st, Perl Modell, H0: Svenska forebilder. Z3 81, X1/CF1, GSJ YB06 samt O-35575. (169)
0171: BYGGSATSER, 4 st, Perl Modell, H0Est. SEK 1,000-SEK 1,500
BYGGSATSER, 2 st, Broderna Jansson/Hobbyteknik, H0: Svenska forebilder. Diesellok. T21 (101) samt T23 (103). (170)
0172: BYGGSATSER, 2 st, Broderna Jansson/Hobbyteknik, H0Est. SEK 1,200-SEK 1,800
BYGGSATS, SJ Lok K4, DJH, H0: Svensk forebild. Med kartong och instruktioner. (117)
0173: BYGGSATS, SJ Lok K4, DJH, H0Est. SEK 1,500-SEK 2,250
LOK & VAGNAR, 4 kartonger, Lima: Bland annat Micromodel 1:160. Ej genomganget, ej funktionsprovad. (180)
0174: LOK & VAGNAR, 4 kartonger, LimaEst. SEK 600-SEK 900Lot Passed
LOK & VAGNAR, varierande fabrikat, skala H0: Bruksslitage, skador. Ej fullstandigt genomgangen, funktion ej kontrollerad. (172)
0175: LOK & VAGNAR, varierande fabrikat, skala H0Est. SEK 1,000-SEK 1,500Lot Passed
LOK & VAGNAR, Minitrix, skala N, 1:160: Tagset samt kontrollstation. Ej genomgangen, ej funktionsprovad.
0176: LOK & VAGNAR, Minitrix, skala N, 1:160Est. SEK 500-SEK 750
RESERVDELSKATALOG, Marklin: Med sprangskisser och reservdelsnummer. Marklin/Maerklin.
0177: RESERVDELSKATALOG, MarklinEst. SEK 300-SEK 450
DIVERSE TAGLITTERATUR: Varierande skick (ej fullstandig genomgangen). (163)
0178: DIVERSE TAGLITTERATUREst. SEK 600-SEK 900
KATALOGER, TIDSSKRIFTER & ALDRE INSTRUKTIONER, Marklin: Diverse. Bruksslitage. (162)
0179: KATALOGER, TIDSSKRIFTER & ALDRE INSTRUKTIONER, MarklinEst. SEK 600-SEK 900
DIVERSE HUS: Ej fullstandigt genomgangen, tillsynes bruksslitage. (173)
0180: DIVERSE HUSEst. SEK 2,000-SEK 3,000
DIVERSE HUS, TRAD, LANDSKAP & TILLBEHOR: Byggnader, farg, trad med mera. Ej fullstandigt genomgangen. (171)
0181: DIVERSE HUS, TRAD, LANDSKAP & TILLBEHOREst. SEK 2,000-SEK 3,000
LANDSKAP: Bruksslitage, funktion ej kontrollerad.
0182: LANDSKAPEst. SEK 800-SEK 1,200Lot Passed
LANDSKAP: Smarre slitage. 100x69 cm. (179)
0183: LANDSKAPEst. SEK 1,200-SEK 1,800