×
0 selections
0 selections
Lot 0015
Blå dekor med spiraler mot indragen hals. Undersida stämplad "KÅGE VERKSTAD GUSTAVSBERG SWEDEN" samt etikettmärkt KÅGE VERKSTAD och GUSTAVSBERG. Smärre slitage. Höjd 17 cm.

  • 23%

15: VAS, stengods, WILHELM KÅGE (1889-1960), Kåge Verks

Estimate SEK 200 - SEK 400Jun 17, 2012