BORD MED 6 STOLAR, gustaviansk stil

Related Home & Décor

More Items in Home & Décor

View More
item-25150726=1
item-25150726=2
item-25150726=3
item-25150726=4
Grå. Rundade stolkrön med spjälknippe och dekor av ax. Bordets benfästen med rosetter och kannelerade ben. Bruksslitage, fläckar på samtliga stolar, skador, repor. Höjd 73, diameter 110 cm, samt 2 st iläggsskivor á 30 cm.
  • 23%

Estimate SEK 3,000 - SEK 4,500
Mar 16, 2014
Starting Price SEK 2,000
Shipping, Payment & Auction Policies
Ships from Solna, Sweden
Auktionshuset i Solna

Auktionshuset i Solna

Solna, Sweden
35 Followers

logo
www.liveauctioneers.com
item

0186: BORD MED 6 STOLAR, gustaviansk stil

Sold for SEK 2,400
3 Bids
Est. SEK 3,000 - SEK 4,500Starting Price SEK 2,000
Not only Scandinavian design - #82 - iSolna
Mar 16, 2014 6:00 AM EDT
Buyer's Premium 23%

Lot 0186 Details

...

Contacts

Auktionshuset i Solna
+46 (8) 28 31 00
Krysshammarvagen 34
Solna, 171 57
Sweden
LiveAuctioneers Support
info@liveauctioneers.com
iphoneandroidPhone

Get notifications from your favorite auctioneers.

As Seen On
NBC
ABC
Today
Chicago Tribune
Architectural Digest
Shop With Confidence