×
0 selections
0 selections
Lot 0080

Acoma
jar
Acoma Pueblo, New Mexico
polychrome painted ceramic
10"h x 13"dia

Provenance:
the W.D. Frankforter estate, Grand Rapids, MI

  • 30%

Acoma jar

Estimate $3,000 - $5,000Nov 18, 2018
Cincinnati, OH, USA