De Marsiliis, Singularia Ducentum, 1531 - Nov 23, 2013 | Bibliopathos Auctions In Italy

De Marsiliis, Singularia ducentum, 1531

item-21459782=1
item-21459782=2
De Marsiliis, Hyppolitus. Singularia ducentum recolende ac immortalis memorie domini Hyppolliti de Marsilijs. [ ... ] per eum collecta & simul redacta. Nouissime in lucem edita: vltra omnia singularia hucusque impressa. Cum numeris et repertorio feliciter incipiunt . [Venetiis, Aurelius Pincius], anno domini 1531.

In-folio magno (415x275 mm), legatura in cartone antico, cc. XVII, [5]. Frontespizio xilografico, titoli al centro entro edicola ornamentale, testo in gotico su due colonne.

Prima edizione - ed unica in folio - dei Singularia del grande giureconsulto bolognese.

Provenienza: Sottolineature, maniculae e postille di mano coeva.

Raro, due sole copie nelle biblioteche italiane.

First edition - the only in-folio - of De Marsiliis' «Singularia».
Margini amplissimi, carta robusta, esemplare di grande fascino.

Wide margins, crisp paper, very fine copy.

  • 0%

Estimate €650 - €750
Starting Price €350

Item located in Verona, Italy, it

BIBLIOPATHOS Auctions

BIBLIOPATHOS Auctions

Verona, Italy110 Followers