De Marsiliis, Singularia ducentum, 1531
De Marsiliis, Hyppolitus. Singularia ducentum recolende ac immortalis memorie domini Hyppolliti de Marsilijs. [ ... ] per eum collecta & simul redacta. Nouissime in lucem edita: vltra omnia singularia hucusque impressa. Cum numeris et repertorio feliciter incipiunt . [Venetiis, Aurelius Pincius], anno domini 1531.
In-folio magno (415x275 mm), legatura in cartone antico, cc. XVII, [5]. Frontespizio xilografico, titoli al centro entro edicola ornamentale, testo in gotico su due colonne.
Prima edizione - ed unica in folio - dei Singularia del grande giureconsulto bolognese.
Provenienza: Sottolineature, maniculae e postille di mano coeva.
Raro, due sole copie nelle biblioteche italiane.
First edition - the only in-folio - of De Marsiliis' «Singularia».
Margini amplissimi, carta robusta, esemplare di grande fascino.
Wide margins, crisp paper, very fine copy.
- 0%
Estimate €650 - €750
Item located in Verona, Italy, itSee Policy for Shipping