Cato Dionysius, Erasmus Roterodamus
Cato Dionysius, Erasmus Roterodamus, Catonis disticha moralia una cum aliis nonnullis eiusdem argumenti libellis. Augustae Vindelicorum: Michael Manger excudebat, 1581.
In-8° (mm 146x95). Carte 85, [3]. Bruniture sparse. Sottolineature a lapis e qualche nota manoscritta. Legatura tedesca coeva in pergamena. Bella edizione scolastica di questa antologia degli Auctores octo. Il Distica Catonis ha ancora i commenti di Erasmo. Si trovano: Apothegmata graeciae sapientum, mimos publianos, Sententiae Publii Mimis, Institutum hominis Christiani carmine per Erasmum Roterodamum, Isocratis Paraenesis, Ex postremo Iani Anysii sententias de moribus.
- 20%
Estimate €200 - €400
Item located in Firenze, itSee Policy for Shipping