Klaffbord - Aug 12, 2012 | Auktionshuset I Solna In Sweden

KLAFFBORD

KLAFFBORD: 2 klaffar till oval bordsskiva på svängda ben. Slitage, vattenskada på bordskiva. Höjd 75, 53-183.5x90 cm.
2012KLAFFBORDSee Sold Price
KLAFFBORD, furu: Med 1 låda i sargen och 2 klaffar. Svarvad benställning. Slitage. Höjd 75.5, 189x89 cm.
2012KLAFFBORD, furuSee Sold Price
KLAFFBORD: Vit. 2 grindar. Svarvade ben. Bruksslitage, färgbortfall. Höjd 75, 29.5-102x70 cm.
2012KLAFFBORDSee Sold Price
KLAFFBORD, rokokostil: Klaffar till oval bordsskiva på svängda ben. Konturerad sarg. Bruksslitage. 75x90x179 (x75) cm.
2012KLAFFBORD, rokokostilSee Sold Price
KLAFFBORD: Konturerade klaffar. Låda med svart draghandtag. Svarvade ben. Slitage, sprickor. Höjd 69, 34x51->73 cm.
2012KLAFFBORDSee Sold Price
KLAFFBORD, furu: 2 klaffar med grindar till rektangulär bordsskiva med rundade hörn. Slitage. Höjd 74, 46x27 (till 46x70) cm.
KLAFFBORD: Avlutad bordsskiva på antikvit och svarvad benställning. Slitage. Höjd 77, 103x51 (+51) cm.
2012KLAFFBORDSee Sold Price
KLAFFBORD, empirestil: 2 klaffar och låda på pelarfot med tassfötter. Bruksslitage. Höjd 74.5, 79x63 (+2*20).
2012KLAFFBORD, empirestilSee Sold Price
2012KLAFFBORDSee Sold Price
KLAFFBORD, gustaviansk stil: Fanerad. Rundad skiva på avsmalnade ben. Dekor av intarsia. Slitage, böjd skiva. Höjd 70, 89x44 cm.
2012KLAFFBORD, gustaviansk stilSee Sold Price
KLAFFBORD: Klaffar till rund bordsskiva. Gemytligt målad dekor i rött och gult med motiv av frukt. Svarvad benställning. Slitage. Höjd 76, 120x65 (->diameter 120) cm.
2012KLAFFBORDSee Sold Price
KLAFFBORD: Rektangulär skiva med 1 klaff och låda. Draghandtag i metall. Renoveringsobjekt. Höjd 76.5, 70x95.5 (->117.5) cm.
2012KLAFFBORDSee Sold Price
item-12319733=1
KLAFFBORD
KLAFFBORD
Klaffar till rund bordsskiva. Gemytligt målad dekor i rött och gult med motiv av frukt. Svarvad benställning. Slitage. Höjd 76, diameter 120 cm.
  • 23%

KLAFFBORD

Estimate SEK 400 - SEK 800
Starting Price SEK 400

Item located in Solna, se

Auktionshuset i Solna

Auktionshuset i Solna

Solna, Sweden37 Followers