Caio FONSECA: "Three String Etching Ligos".
Similar Upcoming Sales
Antoni Tapies (After) - Monotype VIFeb 12, 2026Louisa Chase, Hands (Primary), Large Color Etching1 day LeftCarla Accardi Aquatint Etching Signed Numbered Certified2 days LeftCarla Accardi Signed Numbered Aquatint Etching Published - Piero Dorazio3 days LeftAlberto Magnelli, Projets de Pegase, Paroles peintes I, Limited Edition Etching4 days LeftRaoul Ubac, Composition, XXe siecle, Limited Edition LithographFeb 21, 2026Johnny Friedlaender, Composition, XXe siecle, Limited Edition LithographFeb 21, 2026Tommaso Cascella (Rome, 1931–2020) - Senza titolo59 mins LeftEtching - Roger Bissire - Centro - Paroles peintes IFeb 04, 2026Orlando Pelayo, Composition, Œuvres completes d'Albert Camus, Limited Edition Lithograph4 days LeftHliogravure - Mark Tobey - Formes flottantes - Peintres d'aujourd'huiFeb 05, 2026Jean Pougny, Composition, Pougny, dix linogravures originales, 1914-1920, Limited Edition LinocutFeb 07, 2026Vieira da Silva, La garde des anges, Vieira da Silva, Peintres d'aujourd'hui, Limited EditionFeb 14, 2026Orlando Pelayo, Composition, Œuvres completes d'Albert Camus, Limited Edition LithographFeb 07, 2026Vieira da Silva, Composition, Vieira da Silva, Peintres d'aujourd'hui, Limited Edition Heliogravure4 days LeftChristopher Lucas (American, 20th Century) The FFeb 12, 2026