FINE RARE BOOKS, ATLASES and DRAWINGS 2021-02-10 Auction - 793 Price Results - BADO e MART AUCTIONS in it - Page 6

Padova, Italy

FINE RARE BOOKS, ATLASES and DRAWINGS

Fine selection of rare books, atlases, maps and drawings
Lot Number: Lowest
Anatomy. MORGAGNI. Epistolae Anatomicae Duae.: MORGAGNI, Giambattista. Epistolae Anatomicae Duae, et Animadversiones complectentes, quibus Anatome augetur, Anatomicorum Inventorum Historia evolvitur, utraque ab erroribus vindicatur. Adiectus est
0122: Anatomy. MORGAGNI. Epistolae Anatomicae Duae.Est. €800-€1,200
FEDERICI. Istoria de cavalieri gaudenti.: FEDERICI, Domenico Maria. Istoria de cavalieri gaudenti.In Vinegia, nella stamperia Coleti, 1787 2 vol. in folio, 320x230 mm. Leg. coeva in cartonato marm. policromo, titolo mss. ai dorsi. pp. XXI,
0123: FEDERICI. Istoria de cavalieri gaudenti.Est. €1,000-€1,200Lot Passed
Parassitology. VALLISNIERI. Two works.: VALLISNIERI, Antonio. Considerazioni ed esperienze intorno al creduto cervello di bue impietrito, vivente ancor l'animale.[Segue:]Considerazioni ed esperienze intorno alla generazione de’ vermi nel
0128: Parassitology. VALLISNIERI. Two works.Est. €1,000-€1,200
Medicine. BOERHAAVE. Metodus discendi Medicinam.: BOERHAAVE, Hermann. Metodus discendi Medicinam. Amsterdam, J. F. bertotti, 1726. In-8vo piccolo, mm. 150 x 100. Leg. piena pelle coeva, dorso a sei scomparti con titoli e fregi in oro. Pp. VI,
0131: Medicine. BOERHAAVE. Metodus discendi Medicinam.Est. €400-€500
Medicine. BOERHAAVE. Consultationes Medicae.: BOERHAAVE, Hermann. Consultationes Medicae, sive Sylloge Epistolarum con Responsis Hermanni Boerhaave. Editio III. ad postremam Parisiensem... perfectior et auctior. Venezia, Pasquali, 1766.
0133: Medicine. BOERHAAVE. Consultationes Medicae.Est. €500-€600
Pharmacology. Lot of 3 works.: BOERHAAVE, Hermann. Tractatus de Viribus Medicamentorum. Editio novissima. Altera vice edit... Benedictus Boudon. Doctor Medicus. Venezia, Tommaso Bettinelli, 1744. In-16mo, mm 140 x 90. Leg. piena
0134: Pharmacology. Lot of 3 works.Est. €700-€800Lot Passed
Physics - Chemistry. HOFFMANN. Observationum: HOFFMANN, Friedrich. Observationum physico-chymicarum selectiorum libri 3. Halae, Prostat in officina libraria Rengeriana, 1722 4to. 210x170 mm. legatura coeva piena pelle bruna, fregi ai piccoli
0135: Physics - Chemistry. HOFFMANN. ObservationumEst. €400-€500
Antiseptic Remedies. AA.VV. Dissertations sur les: Antiseptic Remedies. BOISSIEU B. C. - BORDENAVE T. - GODART G.-L. - Dissertations sur les Antiseptiques, qui ont concouru pour le Prix proposé par l'Académie des Sciences, Arts et
0142: Antiseptic Remedies. AA.VV. Dissertations sur lesEst. €800-€1,000