Sold2016Skap med orig. maling, Hallingdal/Valdres 1800-tallet.Skap med orig. maling, Hallingdal/Valdres 1800-tallet. (222x81x29cm)See Sold Price
Sold2014BOKHYLLA, teak, retro 1950/60-talRak form, 3 sektioner. Totalt 3 hyllplan, 3 par skåp, 6 lådor. Avlånga, rundade draghandtag. Bruksslitage, fuktskador, skador. Höjd 161, 285x40 cm.See Sold Price
Sold2013Three Handmade Apiary BasketsThree Handmade Apiary Basketsthe first a bee keep basket of bell-shape with twig handle, (19.5 in.); the second a bee skap of circular form (9 x 15 in.); the third a domed bee skap (12 in.).All threeSee Sold Price
Sold2012BARSKÅPRektangulär skiva med glas och rundade främre hörn på skåp till barinredning. Avsmalnande ben med räfflor. Slitage, missfärgning? Höjd 114.5, 85x43.5 cm.See Sold Price
2012BARSKÅPRektangulär skiva med glas och rundade främre hörn på skåp till barinredning. Avsmalnande ben med räfflor. Slitage, missfärgning? Höjd 114.5, 85x43.5 cm.See Sold Price
2006DOCKHUSmålat trä m.takterass, fönster, dörrar, avtagbar front. 2 sidorum tapetserade m. kök / hall i mitten. Gardiner, mattor, belysning. Tysk möblemang. Matsal m. bord, 4 stolar, skåp, byrå. SalongSee Sold Price