Sold2016Klaffebord med skuff i sarg, 1800-tallet.Klaffebord med skuff i sarg, 1800-tallet. (79x82x49+2x63cm)See Sold Price
Sold2012KLAFFBORD2 klaffar till oval bordsskiva på svängda ben. Slitage, vattenskada på bordskiva. Höjd 75, 53-183.5x90 cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORD, mahogny, 1800-tal, EnglandUtfällbart med 2 klaffar till rundad skiva. Låda i sargen. Avsmalnade ben försedda med hjultrissor. Slitage, skador. Höjd 71, 84x45 (->84x87) cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORD, furuMed 1 låda i sargen och 2 klaffar. Svarvad benställning. Slitage. Höjd 75.5, 189x89 cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORDKlaffar till rund bordsskiva. Gemytligt målad dekor i rött och gult med motiv av frukt. Svarvad benställning. Slitage. Höjd 76, diameter 120 cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORD MED 4 STOLAR, engelsk stilStolar med genombruten ryggbricka och randig tyglädsel. Klaffbord med hjul. Bruksslitage. Höjd 75, 82x62 (82x123) cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORDVit. 2 grindar. Svarvade ben. Bruksslitage, färgbortfall. Höjd 75, 29.5-102x70 cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORD, rokokostilKlaffar till oval bordsskiva på svängda ben. Konturerad sarg. Bruksslitage. 75x90x179 (x75) cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORDKonturerade klaffar. Låda med svart draghandtag. Svarvade ben. Slitage, sprickor. Höjd 69, 34x51->73 cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORD, furu2 klaffar med grindar till rektangulär bordsskiva med rundade hörn. Slitage. Höjd 74, 46x27 (till 46x70) cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORDAvlutad bordsskiva på antikvit och svarvad benställning. Slitage. Höjd 77, 103x51 (+51) cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORD, empirestil2 klaffar och låda på pelarfot med tassfötter. Bruksslitage. Höjd 74.5, 79x63 (+2*20).See Sold Price
Sold2012KLAFFBORD, gustaviansk stilFanerad. Rundad skiva på avsmalnade ben. Dekor av intarsia. Slitage, böjd skiva. Höjd 70, 89x44 cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORDKlaffar till rund bordsskiva. Gemytligt målad dekor i rött och gult med motiv av frukt. Svarvad benställning. Slitage. Höjd 76, 120x65 (->diameter 120) cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORDRektangulär skiva med 1 klaff och låda. Draghandtag i metall. Renoveringsobjekt. Höjd 76.5, 70x95.5 (->117.5) cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORDBlått. 2 klaffar på rektangulär skiva. Genombrutna och konuterade gavlar. Betydande slitage, färgbortfall. Höjd 74, 108.5x78 (+2*26) cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORD, EnglandRektangulär skiva med klaffar och låda i sargen. Svarvad benställning. Höjd 53.5, 48-75x38 cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORD, engelsk stilRektangulär skiva med två klaffar. Balusterformad benställning. Slitage. Höjd 71, 62x100 (+24+24).See Sold Price
Sold2012KLAFFBORDAntikvit. 2 klaffar till oval bordsskiva. Balusterformade gavlar. Slitage. Höjd 75, 116x59 (116x125) cm.See Sold Price
Sold2013KLAFFBORDKlaffar till oval bordsskiva med 2 grindar. Svarvade ben. Bruksslitage, smärre skada. Höjd 48, 78x58.5 cm.See Sold Price
Sold2013KLAFFBORDKlaffar till rektangulär bordsskiva. Svarvad benställning. Sarg med dekor av blommor. Smärre bruksslitage. Höjd 48.5, 56-92x28.5 cm.See Sold Price
Sold2012KLAFFBORDRak skiva på balusterformade gavlar. Slitage. Höjd 71, 90x61 (140x61) cm.See Sold Price