Sold2018[Medicine] Lemnius on Secrets of Nature, 1590Lemnius, Levinus (1505-1568.) DE MIRACULIS OCCULTIS NATURAE, LIBRI IIII. Frankfurt: Wecheli, 1590. 4.75" x 3.25". [16], 582, [54] pp. In modern fair morocco. Title toned, with early ink, small hole. TSee Sold Price
Sold2016International Rights. De Jure Naturae et GentiumPUFENDORF, Sam. L. B. De Jure Naturae et Gentium Libri Octo… Tomus Primus [Tertius]… Eris Scandica, qua adversus libros de jure naturali et gentium objecta diluunturFrancofurti & Lipsiae, Ex OfficSee Sold Price
Sold2018Lull, De secretis naturae …Lull Ramon, De secretis naturae sive Quinta essentia libri duo... Venetijs: Apud Petrum Schoeffer Germanum Maguntinum, 1542. In-8° (mm 150x90). Pagine 324, [8] con figure di alambicchi nSee Sold Price
Sold2018Grotius, Hugo De jure belli ac pacis libri tres, inGrotius, Hugo De jure belli ac pacis libri tres, in quibus jus Naturae & Gentium, item juris publici praecipua explicantur. Editio Nova cum annotatis Auctoris ... Titel in Rot u. Schwarz sowie mit HolSee Sold Price
Sold20151680 Hugo Grotius De Jure Belli ac Pacis (On the Law ofHugonis Grotii De jure belli ac pacis libri tres, in quibus jus naturae & gentium, item juris publici praecipua explicantur. Editio Novissima. Cum annotatis auctoris, ejusdemque dissertatione de MariSee Sold Price
Sold202417th Century Book on AstrologyAstrology related book titled "Quaestionum Physiomathematicarum Libri Tres In quibus Ex Naturae principiis hucusq[ue] desideratis demonstratur Astrologiae…" by Placido Titi and printed by Johannes BSee Sold Price
Sold2023AMBROSIUS, SAINT Opera [edited by Johann Amerbach, with additions by Johannes de Lapide], vol. 1...AMBROSIUS, SAINT Opera [edited by Johann Amerbach, with additions by Johannes de Lapide], vol. 1 (of 3), EDITIO PRINCEPS, 305 leaves, 52 lines plus headline, gothic type, full-page woodcut of St AmbrSee Sold Price
Sold2022Ɵ Medical compendium with substantial parts of Egidius de CorbeilƟ Medical compendium with substantial parts of Egidius de Corbeil, De urinis, to which was added much of the Fasciculus medicinae attributed to 'Johannes de Ketham', with his diagrams of the humaSee Sold Price
Sold2022KEPLER. De cometis libelli tres. 1. Astronomicus … 2. Physicus ... 3. Astrologicus.KEPLER, Johannes. De cometis libelli tres. 1. Astronomicus … 2. Physicus ... 3. Astrologicus ...Augustae Vindelicorum [Augsburg], Andreas Aperger, 1619-16203 parti in un volume in-4to. 202x152 mSee Sold Price
Sold2018Lipsius. De Cruce Libri Tres, Plantin Moretus, 1599,Lipsius. De Cruce Libri Tres, Plantin Moretus, 1599, 4th ed., illus., apud Joannem Moretum. Provenance: Estate of Eileen Slocum located in the Harold Brown Villa in Newport, R.I.See Sold Price
Sold20231492 INCUNABULA 3 volumes Saint AMBROSE antique FOLIO incunable RAREAmbrosius Opera [edited by Johann Amerbach and Johannes (Heynlin) de Lapide] Basel: Johann Amerbach; 1492 3 volumes folio: 8 by 11 3/4" (291 x 202mm.) 268, 293, & 290 leaves part I: a–d8.6 e f ASee Sold Price
Sold2023HANS J. WEGNER (1914-2007) Chaise mod. JH540 dit 'Valet Chair'Création en 1953, exemplaire ...HANS J. WEGNER (1914-2007) Chaise mod. JH540 dit 'Valet Chair' Création en 1953, exemplaire circa 1965 Edition Johannes Hansen Estampille de l'éditeur Acajou, cuir et laiton H: 94,5cm.(37 3/See Sold Price
Sold2018Vitruvio, Marco PollioneDe Architectura libri decem, cum commentariis Danielis Barbari ... Venezia, Francesco De Franceschi & Johann Criegher, 1567. In 2°. Marca tipografica al frontespizio e in fine, numerose illustrazioSee Sold Price
Sold2016Cicero Rhetoricorum, 1586M. Tullii Ciceronis. Rhetoricorum ad Herennium libri quatuor. . de inventione Libri Duo… Printed at Venice by Joannem Gryphium Title, [10], 133 folios with printers device on verso Measures 9 x 12.5See Sold Price
Sold2017Georgius Agricola: De re metallica libri XIIGeorgius Agricola: De re metallica libri XII Basel, Froben, 1556 538 Seiten mit zahlreichen, teils ganzseitigen Holzdrucken, zuzüglich einem umfangreichen Index von 72 Seiten. Holzdeckel mit geprägtSee Sold Price
Sold2022Incunabulum. JOHANNES A CURRIBUS. De Coelesti vita.JOHANNES A CURRIBUS, Ferrariensis. De Coelesti vita.Venezia, Matteo Capcasa, per Hieronymus Blondus, 1494 Folio, mm. 300x205; Legatura in pergamena, realizzata utilizzando un foglio membranaceo trecenSee Sold Price
Sold2018Dempster, De Etruria regali libri VIII...Dempster Thomas, De Etruria regali libri VIII... Florentiae: apud Joannem Cajetanum Tartinium, 1723-26. 2 volumi in-folio (mm 335x222). Pagine [48], 464, [2]; [38], 553, [3], 119, [1], DoppSee Sold Price
Sold2023Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605)Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605) Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605) a set of four hand-coloured engravings of birds, taken from 'Ornithologiae hoc est de avibus Historiae libri XII' image 32See Sold Price
Sold2023Thucydides printed in WittenbergHeading: Author: Thucydides Title: Thucydidis Atheniensis Historiae de bello Peloponnesiaco libri octo Place Published: Wittenberg, Germany Publisher:Joannes Crato excudebat Date Published:See Sold Price
Sold2016[Geography] Strabonis de situ Orbis, 1652Strabo. STRABONIS DE SITU ORBIS LIBRI XVII.... Amsterdam: Apud Joannem Janssonium Juniorem, 1652. 5" x 2.75". 2 volumes bound in 3. Engraved title-leaf in each volume, plus folding map, index in finalSee Sold Price
Sold2016EUCLIDES. Elementorum GeometricorunEUCLIDES. Elementorum Geometricorun libri XV.Basel, Johannes Herwagen, 1546.Folio, mm. 305x200; Binding of the beginning of the XVIIIth century, Full marbled calf, golden titles and ornaments on the sSee Sold Price
Sold2016Duranti, GuillelmusSpeculum judiciale. [con le aggiunte di ] Johannes Andreae e Baldus de Ubaldis. [Edito da] Johannes Aloisius TuscanusSee Sold Price
Sold20231654 GREEK & LATIN POETRY by Gerardus Vossius VELLUM BINDING antiqueVossius, Gerardus Joannes. De Veterum Poetarum Temporibus Libri Duo. Greek and Latin text. [8, including blank], 97, [10], 87, [5] pages. Size 6 by 8" Original limp vellum; some foxing and toning, genSee Sold Price
Sold2020Architecture. PALLADIO. I quattro libriPALLADIO, Andrea. I quattro libri dell'architettura di Andrea Palladio. Ne' quali, dopo vn breue trattato de' cinque ordini, & di quelli auertimenti, che sono piu necessarij nel fabricare; si tratSee Sold Price
Jun 08Auction WallstreetEngraving on glass Johannes Kip La Ville de Londres Prospectus Londinensis City of LondonUS$50(1 bid)
3 hrs LeftNY Elizabeth 1532 OLD ITALIAN ANTIQUE BOOK, THE HISTORY OF THE MILAN WAR, BY GALEAZZO CAPELLA, 16TH CENT.US$50(1 bid)