Verve 8, 1940.
Similar Upcoming Sales
Paperback Of Mémories Du Général Bon Desvernois By Albert Dufourcq 1786-1815 Librairie Plon 18987 mins LeftHammond's Family Reference World atlasPablo Picasso (After) - Les Dejeuners CoverFeb 12, 2026XXe Siecle 26 Panorama 1966 Chagall & Da Silva Lithograaphs"Autour de la Revue Blanche 1891-1903", 1966Mar 03, 2026Vertigo by Lynd Ward 1937 1stFeb 11, 20261961 Les Tziganes Illustrated Book CLEBERT4 days LeftFreycinet' Rare 1927 First Edition of 'Journal de Madame Rose de Saulces deFeb 10, 2026Edition Le Petit Prince Antoine de Saint-Exupry 1945 Gallimard French FirstFeb 13, 20261905 Volontaire Aux Armees De La Revolution HCFeb 10, 2026Oklahoma Anthology of Poetry 1st 1937Feb 14, 2026Convolute: 2 booksThe Bounty Trilogy by Charles Nordhoff and James Norman HallFeb 17, 2026Charles Leandre, Villette, Maurice Neumont and other artists : Paris 1947 - Association francaise6 days LeftAndre Beaudin, Composition, Andre Beaudin, Verve: Revue Artistique, Limited Edition LithographFeb 21, 20261954 Planets for Sale 1st Edition Bk HULL4 days Left