German .800 Silver Ladle
Similar Upcoming Sales
Russian Imperial 875 Silver Late 19th Century Cloisonne Scoop Serving SpoonFeb 15, 2026ELEGANT GERMAN SPOON1 day LeftSolid Coin Silver Punch Ladle Marked W. G. Forbes (New York Silversmith), Dated 1791Feb 07, 202619th Century CRISTOFLE FRANCE MARLY Flatware Pattern Silverplate 7 3/8" OVAL SOUP SPOON11 hrs LeftGeorg Jensen Sterling Silver ACORN Sauce LadleFeb 08, 2026German Silver Spoon, Mark of F. BaeurlenFeb 12, 2026Gorham for Tiffany & Co., Antique Sterling Silver Punch LadleFeb 12, 2026English Sterling Silver Serving Ladle5 days LeftGustav Klingert Late 19th C Russian Imperial 875 Silver Cloisonne Scoop SpoonFeb 15, 2026Signed Silver Plated Gravy Saucer LadleFeb 11, 2026ROYAL DANISH INTERNATIONAL STERLING SAUCE LADLE1 day LeftCoin Silver Soup Ladle, Mark of Palmer & BacheldersFeb 12, 2026Austrian .800 Silver Monogrammed Soup Ladle 12 Inch Serving2 days Left1870s Coin Silver 900 Ladies Ladle by g.a. Mudge & Co.Continental Sterling Silver Scalloped Ladle5 days LeftGorham Sterling Silver Raphael Pattern Ladle5 days Left