RARE BOOKS AND MANUSCRIPTS 2020-12-01 Auction - 715 Price Results - BADO e MART AUCTIONS in it - Page 5

Padova, Italy

RARE BOOKS AND MANUSCRIPTS

Fine collection of books amd manuscripts
Lot Number: Lowest
Gastronomy/Olive oil. Six works.: BIZZARRI, Alessandro. L'olio d'oliva.Milano, Lombardi, 18754to, 240x163 mm, brossura editoriale.Unito con: BRILLANDI, Sebastiano. La separazione dell'olio dalle olive.Montepulciano, Fumi, 18334to,
0097: Gastronomy/Olive oil. Six works.Est. €700-€800Lot Passed
Gastronomy. Five works from XVIth century.: CATONE, Marcus Terentius VARRO. De re rustica libri per Petrum Victorium.Lugduni, Seb. Gryphium, 1549.1 vol. 12mo, 180x110 mm, legatura in pergamena rigida, presenza di titolo e autore dorati su
0098: Gastronomy. Five works from XVIth century.Est. €1,300-€1,500
Gastronomy. COLUMELLA. De Re Rustica Libri XII.: COLUMELLA, Lucius Iunius Moderatus. De Re Rustica Libri XII. Venezia, Tramezzino, 15448vo, mm. 150x100. Leg. coeva in p. pergamena, titoli mss al dorso. Carte 12., 263 num.., 1 f., due grandi marche
0099: Gastronomy. COLUMELLA. De Re Rustica Libri XII.Est. €800-€1,000
Gastronomy. MENON. Nouveau traité de la cuisine.: MENON. Nouveau traité de la cuisine, Avec de nouveaux desseins de tables et vingt-quatre menus ; Où l’on apprend ce que l’on doit servir suivant chaque Saison, en gras, en
0101: Gastronomy. MENON. Nouveau traité de la cuisine.Est. €8,000-€10,000
HARVEY. De motu cordis & sanguinis in animalibus,: HARVEY, William. De motu cordis & sanguinis in animalibus, anatomica exercitatio. Lugduni Batavorum, ex officina Ioannis Maire, 16392 parti in un volume in 4to. 190 x 140 mm. Pagine 4 non
0102: HARVEY. De motu cordis & sanguinis in animalibus,Est. €25,000-€35,000
LOWER. Tractatus de corde. Item De motu & colore: LOWER, Richard. Tractatus de corde. Item De motu & colore sanguinis et chyli in eum transitii. Londini, typis Jo. Redmayne impensis Jacobi Allestry, 16698vo. 165x110 mm. Legatura piena pergamena
0103: LOWER. Tractatus de corde. Item De motu & coloreEst. €8,000-€10,000
Anatomy. MANGET. Theatrum anatomicum.: MANGET, Jean Jacques. Theatrum anatomicum.Geneve, Perachon, 17162 vol. Folio, mm. 425x275. Leg. coeva in p. pelle con titoli e fregi al dorso. VOL I: Pp. [20], 434, [2] p., [1], LXIV, IV carte di
0104: Anatomy. MANGET. Theatrum anatomicum.Est. €5,000-€6,000
Hippocrates-WILLIS-ETTMULLER. Pharmaceuticae: Hippocratic Medicine. WILLIS, Thomas. Pharmaceuticae Rationalis sive Diatriba de Medicamentorum Operationibus in humano Corpore. Editio postrema, prioribus emendata. Bound with: ETTMULLER, Michael.
0106: Hippocrates-WILLIS-ETTMULLER. PharmaceuticaeEst. €600-€800
Medicine. RAMAZZINI-TORTI. Therapeutice Specialis ad: RAMAZZINI-TORTI, Francesco. Therapeutice Specialis ad Febres Periodicas Perniciosas. Editio Tertia auctior, cui subnectuntur ejusdem Auctoris Responsiones Iatro-Apologeticae ad Clarissimum
0110: Medicine. RAMAZZINI-TORTI. Therapeutice Specialis adEst. €1,000-€1,200
Deseases of workers. . RAMAZZINI. Le malattie degli: RAMAZZINI, Bernardino. Le malattie degli artefici trattato.Venezia, Appresso Domenico Occhi, 17458vo. Legatura mezza bazzana fulva, filetti dorati al dorso liscio, angoli. Pagine XII, 440. Vignetta
0111: Deseases of workers. . RAMAZZINI. Le malattie degliEst. €1,800-€2,000
Medicine and Dietetics. GALENUS. De Alimentorum: GALENUS, Claudius. De Alimentorum Facultatibus Libri III. Ex Martini Gregorii interpretatione; pluribus in locis, hac editione, emendata. Subjunctus est, alimentorum de quibus agit, index et
0113: Medicine and Dietetics. GALENUS. De AlimentorumEst. €600-€800
Brain/Nervous system. SWAN. Névrologie ou: SWAN, Joseph. Névrologie ou description anatomique du Corps Humain. Traduit de l’anglais avec des additions par E. Chassaignac. Accompagné de 25 Planches gravées à Londres.
0118: Brain/Nervous system. SWAN. Névrologie ouEst. €600-€700
Anatomy. LANCISI. De Subitaneis Mortibus.: LANCISI, Giovanni Maria. De Subitaneis Mortibus Libri Duo. Roma, Giovanni Francesco Buagni, 1707. 4to, mm. 240x170, pp. (24), 243, with a big coat of arms of Clemente XI, of which the work is
0119: Anatomy. LANCISI. De Subitaneis Mortibus.Est. €2,500-€3,000Lot Passed
Anatomy. WINSLOW. Expositio Anatomica Structurae: WINSLOW, Jakob Benignus. Expositio Anatomica Structurae Corporis Humani e Gallico Latine versa, cum Figuris Aeneis Earumque Explicatione. Venezia, Baglioni, 1758. 2 voll. in-8vo grande mm. 250 x
0120: Anatomy. WINSLOW. Expositio Anatomica StructuraeEst. €800-€1,000