Auction #77 | isolna 2013-10-27 Auction - 148 Price Results - Auktionshuset i Solna in se - Page 7

Lot Number: Lowest
FIGURINER, 8 st, porslin, efter JENNY NYSTRÖM för: Föreställande 8 glada tomtar i varierande sysslor. Obetydligt slitage. Höjd 8.5-14 cm.
0146: FIGURINER, 8 st, porslin, efter JENNY NYSTRÖM förEst. SEK 1,500-SEK 2,250
JULKRUBBA, 13 delar, porslin, efter JENNY NYSTRÖM för: Diverse bibliska figurer. Obetydligt slitage. Figurinernas höjd 4.5-12.5, julkrubbans höjd 17, längd 21 cm.
0147: JULKRUBBA, 13 delar, porslin, efter JENNY NYSTRÖM förEst. SEK 1,500-SEK 2,250
FIGURIN, 2 st, keramik: Ena grön tröja, andra blå byxor. Nagg under ena tomtens fot. Höjd 26.5 samt 28.5 cm.
0150: FIGURIN, 2 st, keramikEst. SEK 300-SEK 450