Antique Books 2015-12-15 Auction - 284 Price Results - Aste di Antiquariato Boetto in it

Lucano (Cordoba 39- Roma 65) FarsaliaUberto Foglietta (Genova 1518 - Roma, 1581).Domenico Fontana (Melide, 1543 - Napoli, 1604)
Genoa, Italy

Antique Books

Antique Books
Lot Number: Lowest
Lucano (Cordoba 39- Roma 65) Farsalia: Lucano (Cordoba 39- Roma 65) Farsalia Titolo completo: Accipe candidissime lector Ioannis Sulpitii Verulani in singulos Pharsaliae Lucani libros Argumenta: Nec non eiusdem & Omniniboni Vincentini in
1001: Lucano (Cordoba 39- Roma 65) FarsaliaEst. €2,500-€2,800
Caio Valerio Flacco (+ 95ca.) Argonauticon: Caio Valerio Flacco (+ 95ca.) Argonauticon libri octo cum eruditissimis Aegidij Maserij Parrhisiensis commentarijs Parigi, Jean Petit & Josse Bade, 1519 D.: In-folio, mm 328*210 cc. [8], 114 segn.:
1002: Caio Valerio Flacco (+ 95ca.) ArgonauticonEst. €2,800-€3,400
Hartmann Schedel (Norimberga 1440 " 1514): Hartmann Schedel (Norimberga 1440 ¿ 1514) Michael Wolgemuth (Norimberga 1434 - 1519) Wilhelm Pleydenwurff (Bamberga, 1420 - Norimberga, 1472). [Liber chronicarum] ("Croniche di Norimberga")
1003: Hartmann Schedel (Norimberga 1440 " 1514)Est. €1,900-€2,100
Quinto Curzio Rufo (I secolo dopo: Quinto Curzio Rufo (I secolo dopo Cristo) Historiarum Alexandri Magni Macedonis libri octo [Ginevra], Jacob Stoer, 1597 In-16° mm 130*84 (rilegatura)- mm 120*79 (intrno) pp. 596 [22] segn.:
1004: Quinto Curzio Rufo (I secolo dopoEst. €250-€500Lot Passed
Alessandro Cortesi (San Gimignano 1460ca - Roma: Alessandro Cortesi (San Gimignano 1460ca - Roma 1490) T. Alexandri Cortesii Liber unus de virtutibus bellicis Matthiae Corvini, Hungariae Regis invictissimi Haguenau, Johann Setzer (Secerius), 1531
1007: Alessandro Cortesi (San Gimignano 1460ca - RomaEst. €400-€600
Nicolas Durand de Villegaignon (Villegaignon,: Nicolas Durand de Villegaignon (Villegaignon, 1510 - Beauvais, 1571) Caroli V imperatoris expeditio in Africam ad Argieram. Parigi, Jean de Roygni, 1542. D.: In 4°, mm 223*160 32 pp., segn.:
1008: Nicolas Durand de Villegaignon (Villegaignon,Est. €350-€500
Andrea Alciati (Milano 1492 - Pavia: Andrea Alciati (Milano 1492 - Pavia 1550) Emblemata, denuo ab ipso Autore recognita, ac, quae desiderabantur, imaginibus locupleta. Lione, Guillaume Rouillé, 1550. D.: In-8°, mm 180*110
1009: Andrea Alciati (Milano 1492 - PaviaEst. €350-€600
Gerolamo Falletti (Trino, 1518 " Padova, 1564): Gerolamo Falletti (Trino, 1518 ¿ Padova, 1564) De bello sicambrico libri IIII et eiusdem alia poemata Venezia/Venice/Venise, [Eredi di] Aldo Manuzio, 1557. D.: In-4°, mm 220*140, cc [8]
1011: Gerolamo Falletti (Trino, 1518 " Padova, 1564)Est. €150-€250
Giulio Camillo Delminio (Portogruaro, 1480 ": Giulio Camillo Delminio (Portogruaro, 1480 ¿ Milano/Milan, 1544) L¿idea del Theatro. Firenze, Lorenzo Torrentino, 1550 D.: In-4°, mm. 220*142 86 [2] pp. segn.: A-L4 Col.: ¿Stampato in
1015: Giulio Camillo Delminio (Portogruaro, 1480 "Est. €400-€450
Dante Alighieri (Firenze, 1265 - Ravenna, 1321).: Dante Alighieri (Firenze, 1265 - Ravenna, 1321). Dante con l¿espositioni/di Christophoro Landino et d¿Alessandro Vellutello sopra la sua Comedia dell¿Inferno, del Purgatorio & del Paradiso,
1017: Dante Alighieri (Firenze, 1265 - Ravenna, 1321).Est. €900-€1,000
Uberto Foglietta (Genova 1518 - Roma, 1581).: Uberto Foglietta (Genova 1518 - Roma, 1581). De sacro foedere in Selimum, liberi quattuor eiusdem variae expeditiones in Africam cum obsidione Melitae. Genova, Girolamo Bartoli, 1587. D.:
1018: Uberto Foglietta (Genova 1518 - Roma, 1581).Est. €3,200-€4,000
Giovanni Mario Verdizzotti Cento favole: Giovanni Mario Verdizzotti Cento favole morali Venezia/Venice/Venise, Alessandro De' VeGiovanni Mario Verdizotti (Venezia, 1525 - 1600) Cento favole morali de¿ i piu illustri antichi et moderni
1020: Giovanni Mario Verdizzotti Cento favoleEst. €300-€500
Claudius Cantiuncula (Claude Chansonette, Metz: Claudius Cantiuncula (Claude Chansonette, Metz 1496ca- Basilea, 1560ca). 1.Paraphrasis in librum I Istitutionum Iustiniani Imperatoris, Claudio Cantiuncula iuresconulto autore 2.Paraphrasis in
1021: Claudius Cantiuncula (Claude Chansonette, MetzEst. €200-€300
Adriano VI " Adrian VI - Hadrien VI (Adriaan: Adriano VI ¿ Adrian VI - Hadrien VI (Adriaan Florensz) (Utrecht, 1459 ¿ Roma, 1523) Jehann Briaert (Beloeil ? ¿ Lovagno 1520). 1.Hadriani sexti pontificis maximi quaestiones in quartum
1022: Adriano VI " Adrian VI - Hadrien VI (AdriaanEst. €100-€150
Repubblica di Genova (1528-1797). 1.Leges: Repubblica di Genova (1528-1797). 1.Leges novae reipublicae Genuensis, a legatis summi pontificis, caesaris et regis catholici, in quos per Rempublicam collata fuerat auctoritas, conditae, et Genuae
1024: Repubblica di Genova (1528-1797). 1.LegesEst. €300-€350