Art 2016-04-28 Auction - 239 Price Results - Christiania Auktionsforretning AS in no - Page 2

Peder DEBERITZ (1880-1945)  Opl. "Kystlandskap", sign.Knut RUMOHR (1916-2002)  Opl. "Naturinntrykk", sign.Per LASSON KROHG (1889-1965)  Opl. "Kvinneportrett",
Oslo, Norway

Art

Art
Lot Number: Lowest
Valentín DE ZUBIAURRE Y AGUIRREZABAL (1879-1963) Opl.: Valent’n DE ZUBIAURRE Y AGUIRREZABAL(1879-1963). Opl. "Retrato de Mari Tere", sign.(55x37cm) 10.000-15.000
0725: Valentín DE ZUBIAURRE Y AGUIRREZABAL (1879-1963) Opl.Est. NOK 10,000-NOK 15,000
Stig André RISTESUND Opl. "Kvinneportrett", sign.: Stig AndrŽ RISTESUND. Opl. "Kvinneportrett",sign. (62x54cm) 6.000
0726: Stig André RISTESUND Opl. "Kvinneportrett", sign.Est. NOK 6,000-NOK 9,000
Odd NERDRUM (1944-) Lito. 1/130 "Selvportrett", sign.: Odd NERDRUM (1944-). Lito. 1/130"Selvportrett", sign. (37,5x31cm) 12.000
0728: Odd NERDRUM (1944-) Lito. 1/130 "Selvportrett", sign.Est. NOK 12,000-NOK 18,000
Ludvig SKRAMSTAD (1855-1912) Opl. "Vinterstemning",: Ludvig SKRAMSTAD (Hamar 1855-1912). Opl."Vinterstemning", sign. (76x125cm)800-12.000
0730: Ludvig SKRAMSTAD (1855-1912) Opl. "Vinterstemning",Est. NOK 800-NOK 1,200
Carl Wilhelm BARTH (1847-1919) Opl. "Fullrigger og: Carl Wilhelm BARTH (1847-1919). Opl."Fullrigger og redningssk¿yte", sign. (58x73cm)6.000-8.000
0732: Carl Wilhelm BARTH (1847-1919) Opl. "Fullrigger ogEst. NOK 6,000-NOK 9,000
Jacob BRATLAND (1859-1906) Opl. "Kvinne på veranda",: Jacob BRATLAND (1859-1906). Opl. "Kvinne pŒveranda", sign. Utstillet: Statens Kunstutstilling1903 og Stockholmsutstillingen 1904.(76x120cm) 12.000-15.000
0733: Jacob BRATLAND (1859-1906) Opl. "Kvinne på veranda",Est. NOK 12,000-NOK 18,000
Ludvig MUNTHE (1841-1896) Opl. "Landskap med: Ludvig MUNTHE (1841-1896). Opl. "Landskapmed fossestryk", sign. (82x110cm) 10.000
0735: Ludvig MUNTHE (1841-1896) Opl. "Landskap medEst. NOK 10,000-NOK 15,000
Arne PAUS (1943-) Opl. "Barn ved epletreet", sign.: Arne PAUS (1943-). Opl. "Barn ved epletreet",sign. (120x160cm) 12.000-15.000
0736: Arne PAUS (1943-) Opl. "Barn ved epletreet", sign.Est. NOK 12,000-NOK 18,000
Johann JUNGBLUT (1860-1912) Opl. ”Vinterlandskap med: Johann JUNGBLUT (1860-1912). Opl.ÓVinterlandskap med figurerÓ, sign. (79x119cm)6.000-8.000
0737: Johann JUNGBLUT (1860-1912) Opl. ”Vinterlandskap medEst. NOK 6,000-NOK 9,000
Harald KOLDERUP (1958-) Opl. "Brødre", sign.: Harald KOLDERUP (1958-). Opl. "Br¿dre", sign.(115x125cm) 10.000-12.000
0738: Harald KOLDERUP (1958-) Opl. "Brødre", sign.Est. NOK 10,000-NOK 15,000
Thomas FEARNLEY (1802-1842) 4 stk. Opl. i en ramme: Thomas FEARNLEY (Fredrikshald1802-MŸnchen 1842). 4 stk. Opl. i en ramme"Landskap", 2 sign./ 2 usign. (6x12 /7,3x11,5cm)120.000
0740: Thomas FEARNLEY (1802-1842) 4 stk. Opl. i en rammeEst. NOK 120,000-NOK 180,000Lot Passed
Arne KAVLI (1878-1970) Opl. "Hus i landskap", sign.: Arne KAVLI (1878-1970). Opl. "Hus i landskap",sign. (38x46cm) 20.000
0742: Arne KAVLI (1878-1970) Opl. "Hus i landskap", sign.Est. NOK 20,000-NOK 30,000
Victor SPARRE (1919-2008) Opl. "Det klarner opp i: Victor SPARRE (B¾rum 1919-Asker 2008). Opl."Det klarner opp i Lofoten", sign. -89. (73x60cm)15.000-20.000
0743: Victor SPARRE (1919-2008) Opl. "Det klarner opp iEst. NOK 15,000-NOK 22,500Lot Passed
Fredrik KOLSTØ (1860-1945) Opp. "Ankerspill", monogr.: Fredrik KOLST¯ (1860-1945). Opp. "Ankerspill",monogr. (28x34cm) 4.000
0744: Fredrik KOLSTØ (1860-1945) Opp. "Ankerspill", monogr.Est. NOK 4,000-NOK 6,000
Arne EKELAND (1908-1994) F. serigr. 128/250: Arne EKELAND (1908-1994). F. serigr. 128/250"Komposisjon med figurer", sign. (50x54cm)4.000
0745: Arne EKELAND (1908-1994) F. serigr. 128/250Est. NOK 4,000-NOK 6,000
Johannes RIAN (1891-1981) Opp. "Sydlandsk bylandskap",: Johannes RIAN (1891-1981). Opp. "Sydlandskbylandskap", sign. (29,5x40cm) 4.000-6.000
0747: Johannes RIAN (1891-1981) Opp. "Sydlandsk bylandskap",Est. NOK 4,000-NOK 6,000