Antiques 2016-04-26 Auction - 219 Price Results - Christiania Auktionsforretning AS in no - Page 7

Oslo, Norway

Antiques

Antiques
Lot Number: Lowest
Munkepanne i kobber, 1800-tallet. (Ø:33cm): Munkepanne i kobber, 1800-tallet. (Ø:33cm)
0145: Munkepanne i kobber, 1800-tallet. (Ø:33cm)Est. NOK 1,200-NOK 1,800
Kjenge med orig. maling, eierinitialer og dat. 1834.: Kjenge med orig. maling, eierinitialer og dat. 1834. (H:22/L:32cm)
0146: Kjenge med orig. maling, eierinitialer og dat. 1834.Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Ølbolle med orig. malt dekor, 1800-tallet.: Ølbolle med orig. malt dekor, 1800-tallet. (H:6,5/Ø:20cm)
0147: Ølbolle med orig. malt dekor, 1800-tallet.Est. NOK 2,000-NOK 3,000Lot Passed
Ølbolle med orig. malt dekor, dat. 1822.: Ølbolle med orig. malt dekor, dat. 1822. (H:14,5/Ø:19cm)
0148: Ølbolle med orig. malt dekor, dat. 1822.Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Sleiv med skåret dekor, dat.1836. (L:94cm): Sleiv med skåret dekor, dat.1836. (L:94cm)
0149: Sleiv med skåret dekor, dat.1836. (L:94cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Hengeskap med malt dekor, dat. 1838. (111x86x35cm): Hengeskap med malt dekor, dat. 1838. (111x86x35cm)
0151: Hengeskap med malt dekor, dat. 1838. (111x86x35cm)Est. NOK 10,000-NOK 15,000
Kannestol, trehvit 1800-tallet. (180x97x33cm): Kannestol, trehvit 1800-tallet. (180x97x33cm)
0152: Kannestol, trehvit 1800-tallet. (180x97x33cm)Est. NOK 4,000-NOK 6,000
Polyphon med 5 øres myntinnkast, kasse i mahogni, 11: Polyphon med 5 øres myntinnkast, kasse i mahogni, 11 stk. medfølgende plater, sent 1800-tallet. (109x62x38cm)
0153: Polyphon med 5 øres myntinnkast, kasse i mahogni, 11Est. NOK 12,000-NOK 18,000
Lirekasse i mahogni med intarsia, mrk. H. Petersens: Lirekasse i mahogni med intarsia, mrk. H. Petersens fabrik, København. (60x63x36cm) (restaureringsobjekt)
0154: Lirekasse i mahogni med intarsia, mrk. H. PetersensEst. NOK 4,000-NOK 6,000
Pakistansk Hatschlou. (193x125cm): Pakistansk Hatschlou. (193x125cm)
0156: Pakistansk Hatschlou. (193x125cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Belutch, 1880/1900, slitasje, skader. (275x180cm): Belutch, 1880/1900, slitasje, skader. (275x180cm)
0157: Belutch, 1880/1900, slitasje, skader. (275x180cm)Est. NOK 4,000-NOK 6,000
Bondebord med skuff i sargen, orig. rødmaling på: Bondebord med skuff i sargen, orig. rødmaling på understell, 1800-tallet. (73x96x81cm)
0158: Bondebord med skuff i sargen, orig. rødmaling påEst. NOK 2,000-NOK 3,000
Amber, trehvit med svidekor, 1800-tallet. (H:22/Ø:25cm): Amber, trehvit med svidekor, 1800-tallet. (H:22/Ø:25cm)
0159: Amber, trehvit med svidekor, 1800-tallet. (H:22/Ø:25cm)Est. NOK 1,500-NOK 2,250
4 stoler i eik, Norge ca. 1800.: 4 stoler i eik, Norge ca. 1800.
0160: 4 stoler i eik, Norge ca. 1800.Est. NOK 2,000-NOK 3,000
2 stoler i eik, renessanse type, 1700-tallet.: 2 stoler i eik, renessanse type, 1700-tallet.
0161: 2 stoler i eik, renessanse type, 1700-tallet.Est. NOK 1,700-NOK 2,550
Fat i tinn, Ove lensen Holm, Bergen 1770. (Ø:42cm): Fat i tinn, Ove lensen Holm, Bergen 1770. (Ø:42cm)
0162: Fat i tinn, Ove lensen Holm, Bergen 1770. (Ø:42cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Fat i tinn, B. Grøningen, Bergen 1787-1799. (Ø:45cm): Fat i tinn, B. Grøningen, Bergen 1787-1799. (Ø:45cm)
0163: Fat i tinn, B. Grøningen, Bergen 1787-1799. (Ø:45cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Fat i tinn, England 1700-tallet. (56x41cm): Fat i tinn, England 1700-tallet. (56x41cm)
0164: Fat i tinn, England 1700-tallet. (56x41cm)Est. NOK 1,500-NOK 2,250
Servise i porselen, "Svibel", gjennombrutt med: Servise i porselen, "Svibel", gjennombrutt med gullkant, Meissen bestående av 3 stettefat, kakefat samt 6 asjetter.
0165: Servise i porselen, "Svibel", gjennombrutt medEst. NOK 3,000-NOK 4,500
6 champagneglass med hvit spiral, ca. 1800. (H:18,5cm): 6 champagneglass med hvit spiral, ca. 1800. (H:18,5cm)
0166: 6 champagneglass med hvit spiral, ca. 1800. (H:18,5cm)Est. NOK 3,000-NOK 4,500
4 ass. glass "Nøgen jomfru", 1700-tallet. (H:15/15,5cm): 4 ass. glass "Nøgen jomfru", 1700-tallet. (H:15/15,5cm)
0167: 4 ass. glass "Nøgen jomfru", 1700-tallet. (H:15/15,5cm)Est. NOK 3,000-NOK 4,500
Et par frimurerglass, Tyskland. (H:11,5cm): Et par frimurerglass, Tyskland. (H:11,5cm)
0168: Et par frimurerglass, Tyskland. (H:11,5cm)Est. NOK 3,000-NOK 4,500