Sold2014SERVERINGSVAGN, 1800-tal, mässing, EnglandRund mässinglist över bricka i glas. Åttakantig underdel med fönster. Försedd med hjul. Bruksslitage, böjd list. Höjd 78, diameter 61 cm.See Sold Price
Sold2013SERVERINGSVAGNRektangulär, rak form. Bricka över 2 lådor, hyllplan och ytterligare hyllplan. Fötter på hjul. Bruksslitage. Höjd 88, 81x46 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGN, mässing/glasStomme i mässing med ovala skivor av glas. Genombrutet nollgaller. Hjulförsedd. Slitage. Höjd 63, 63x41 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGN, HANS WEGNERTvå plan på rund benställning med hjul. Slitage, ringar, fläckar. Höjd 62, 73x48 cm.See Sold Price
Sold2013SERVERINGSVAGN, metall/trä/glas, 1900-talSvängt handtag ned till löstagbar bricka i glas. Delvis träövertäckt stomme. Undertill ytterligare ett glasplan. Bruksslitage. Höjd 85, 66x44 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGNLöstagbar bricka. Dekor av kakelskivor med motiv av Stockholm. Underliggande hyllplan. Svarvad ställning med hjul. Slitage. Höjd 60, 82x49 cm.See Sold Price
Sold2013SERVERINGSVAGN, metallGenombrutna och löstagbara brickor på ställning i gulmetall. Visst bruksslitage. Höjd 57, diameter 45 cm.See Sold Price
Sold2013SERVERINGSVAGNRektangulära plan på svarvad ställning. Övre planet med glasbricka och 2 lådor. Försedd med hjul. Bruksslitage, nagg i glasskivan. Höjd 66, 92x47 cm.See Sold Price
Sold2014SERVERINGSVAGN, teak, retro 1950/60-tal2 rektangulära plan på rak stomme med hjul. Bruksslitage. Höjd 68, 64x48 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGNRekangulär bricka med uppvikta kanter. Dekor av bemålat kakel med motiv av blommor. Hjultrissor. Bruksslitage, dåliga hjul. Höjd 60.5, 83.5x50.5 cm.See Sold Price
Sold2013SERVERINGSVAGN, mässing/glas, 1900-talRak stomme med runda hyllplan och genombrutna kanter. Svarta hjul. Bruksslitage. Saknar mittenglaset. Höjd 62.5, diameter 34 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGNRiklig dekor av intarsia. Översta planet med klaffar. Genombruten ställning i gulmetall. Slitage. Utfällbar (Höjd 72, 77x76 cm).See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGNRektangulär skiva med kakelplattor över hylla. Större och mindre hjul. Slitage. Höjd 67, 91x52 cm.See Sold Price
Sold2013SERVERINGSVAGN, 1900-talRektangulär bricka med karta över norden. Underliggande hyllplan och hjul. Bruksslitage. Höjd 71, 90x49 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGN, mässing/glas2 glasskivor i genombruten ställning av mässing. Hjulförsedd. Slitage. Höjd 50, längd 42, bredd 30 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGNRektangulära plan med genombruten sarg i gulmetall. Svarvad ställning försedd med hjul. Bruksslitage. Höjd 66, 74.5x50 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGN, björkRund och böjd form. Löstagbar svart skiva med underliggande hyllplan. Ena benparet med hjul. Smärre slitage. Höjd 49, 49x39 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGNRektangulär skiva med kakelinlägg av målade blommor. Svarvad benställning med hyllplan. Signerad. Bruksslitage, något vinligt. Höjd 61, 68x53 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGNRektangulär skiva med upphöjd kant över underliggande skiva. Rak benställning på hjul. Slitage. Höjd 62, 68x43 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGNRektangulär skiva med underliggande hyllplan. Genombruten kant med dekor av stiliserade blommor. Smärre slitage. Höjd 55.5 cm.See Sold Price
Sold2013SERVERINGSVAGN, 1900-talets fjärde kvartalRund avtagbar bricka på rak benställning. Underliggande bricka och hjul. Smärre bruksslitage. Höjd 66.5, diameter 59.5 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGN, vitmetall/glasStällning i vitmetall med glasskivor på hjul. Slitage. Höjd 70, 50x37 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGNRektangulär, vit skiva över underliggande hyllplan. Torkskador, slitage. Höjd 63, 65x42 cm.See Sold Price
Sold2012SERVERINGSVAGNRundade, rektangulära plan i gulmetall ställning. Slitage. Höjd 62, 64x40.See Sold Price