×
0 selections
0 selections
Lot 0002
Mjukt uppvikta hörn. Kvinna med hårspänne. Signerad "MS.", baksida stämplad "UE SWEDEN 4125 Maris" samt etikettmärkt. Fatet tillverkades 1953-1963. Inga anmärkningar. 27.5x27 cm.

  • 23%

2: VÄGGFAT, 1950/60-tal, "4125", MARI SIMMULSON, Upsala

Estimate SEK 500 - SEK 1,000Jun 17, 2012