Singier, Gustave
Similar Upcoming Sales
Original Acrylic Paint And Spray Paint On Canvas IMPROVISATION ORANGE YELLOW MAGENTA by BENJAMIN L.MFeb 13, 2026Vieira da Silva, Composition, Vieira da Silva, Peintres d'aujourd'hui, Limited Edition Heliogravure2 days LeftVieira da Silva, Composition, Vieira da Silva, Peintres d'aujourd'hui, Limited Edition HeliogravureFeb 14, 2026Raoul Ubac, Composition, Derriere le miroir, Limited Edition Lithograph2 days LeftMaurice Esteve, La Tapisserie, Maurice Esteve, Peintres d'aujourd'hui, Limited Edition Heliogravure2 days LeftNATALIA DUMITRESCO (1915-1997) Sans titre 1950Jean Fautrier, Annabelle nue, XXe siecle, Limited Edition LithographFeb 14, 2026Fernand Léger, Les Foreurs, Fernand Léger, Dessins de Guerre, Limited Edition Lithograph1216 Lots AwayAndre Lanskoy, Les briques volantes, Andre Lanskoy, Peintres d'aujourd'hui, Limited EditionFeb 21, 2026Gustave Singier, Composition, XXe siecle, Limited Edition LithographFeb 14, 2026ALEXANDRE ISTRATI (1915-1991) Sans titre 1954Alberto Magnelli, Projets de Pegase, Paroles peintes I, Limited Edition EtchingFeb 21, 2026Maurice Esteve, Le Lithographe, Maurice Esteve, Peintres d'aujourd'hui, Limited Edition HeliogravureFeb 14, 2026Maurice Esteve, Sioule, Maurice Esteve, Peintres d'aujourd'hui, Limited Edition Heliogravure2 days LeftAlberto Magnelli, Projets de Pegase, Paroles peintes I, Limited Edition Etching2 days LeftAndre Lanskoy, Nostalgie vaincue, Andre Lanskoy, Peintres d'aujourd'hui, Limited EditionFeb 07, 2026