×
0 selections
0 selections
Lot 0066
French Cuirassier Sword, 1854 Pattern
total lenght in a scabbard 1118 mm, sabre length 1088 mm, blade length 922 mm, blade width (at the base) 34 mm, blade edge (at the base) 10 mm, sabre weight 1260 g, sabre weight with a scabbard 035 g

Description in Polish:

Rekojesc zamknieta, oprawa mosiezna koszowo-tarczowa. Jelec esowaty czterokablakowy. Tarcza od strony grzbietu lekko zawinieta ku glowni, od strony siecznej zwezajaca sie, lukowato zagieta, zakonczona zaczepem, tworzy kablak glowny. Trzy kablaki boczne biegna zagiete od zewnetrznej strony tarczy i lacza sie z kablakiem glownym w jego gornej czesci. Krotki, mocujacy trzon kapturek i kablak glowny zanitowane trzpieniem glowni. Trzon rekojesci drewniany, z dwudziestoma poprzecznymi karbowaniami, oklejony czarna skora i opleciony podwojnie skreconym mosieznym drutem. Na kablaku glownym, na wewnetrznej stronie, bita, zwienczona gwiazdka w owalu, litera "S", liczba "11" w owalu, litera "S" w rombie oraz numerator wojskowy "46881". Miedzy tarcza a nasada glowni podkladka skorzana. Glownia stalowa, polerowana, o przekroju klinowym. Szlifowana obustronnie w dwie szerokie i glebokie bruzdy na calej dlugosci plazow. Krotkie obosieczne pioro z mocno wystajaca oscia. Sztych symetryczny. Na wewnetrznej stronie, przy nasadzie, bita, zwienczona gwiazdka w rombie, litera "S". Na grzbiecie trawiony napis: "Mre d'Armes de Châtt - Mai 1873 =Dragon Mle 1854 Tme 1882. Pochwa stalowa, polerowana, z jedna ryfka, skladajaca sie z pierscienia z ogniwkiem i ruchomego koluszka od strony grzbietowej. Szyjka z dlawikiem mocujaca wodzidla, mocowana dwoma nitami do zewnetrznej i wewnetrznej strony plaszcza pochwy. Od gory, na szyjce, po obu jej stronach, malo czytelne punce. Pochwa zakonczona symetrycznym grzebieniem.

Starting Bid

PLN4,000.00

  • 21%

Auction ended on Sat, Apr 2, 2016
Estimate PLN5,000 - PLN7,000
|Sell a Similar Item
Bidder
Bid
Competing Bid
PLN4,600.00
Competing Bid
PLN4,400.00
Competing Bid
PLN4,200.00
Competing Bid
PLN4,000.00
Starting Bid
PLN4,000.00
Interested in this item?Save to 'Saved Items' to access later.