Heckel, Erich
Similar Upcoming Sales
Otto Gleichmann original lithographUnold, MaxGrieshaber, HAPKnuth, Robert; Marcel Hardung and Adolphe LechtenbergMüller, Johann GeorgZille, HeinrichGrieshaber, HAPZille, HeinrichGrieshaber, HAPStraube, WilliamRadierung Martin Kausche605 Lots AwayMax Beckmann, Composition (Gallwitz 286; Hofmaier 323-329; Rifkind 150 1-7), Der Mensch ist kein1197 Lots AwayHaueisen, AlbertLithograph - Fernand Lger - Soldats au repos - Dessins de Guerre 1915-16Feb 08, 2026Pablo Picasso, Composition (Johnson/Vollard 193; Monod 10485), Helene chez Archimede, LimitedFeb 14, 2026Kees Van Dongen - Utrillo... Litrillo... Deux etres luttaient en lui, 1949Jun 29, 2025