Sold2016[Geography] Strabonis de situ Orbis, 1652Strabo. STRABONIS DE SITU ORBIS LIBRI XVII.... Amsterdam: Apud Joannem Janssonium Juniorem, 1652. 5" x 2.75". 2 volumes bound in 3. Engraved title-leaf in each volume, plus folding map, index in finalSee Sold Price
Sold20231743 De Situ Orbis Pomponi MelaeVolume of "Pomponii Melae De Situ Orbis Libri III", printed at Lugduni Batavorum by Luchtmanniana, MDCCXLIII (1743). Illustrated and Full Titles, 143 pages, extensive index for the set. Leather bindinSee Sold Price
Sold2020VOLUME Joannes Reinoldi "Pomponii Melae de Situ Orbis",VOLUME Joannes Reinoldi "Pomponii Melae de Situ Orbis", ed E. Williams, Etone 1826 Tre libri in un volume. Coperta in mezza pelle coeva. Titolo in oro entro tassello nero al dorso. 27 mappe, pp. 2, 64See Sold Price
Sold2018Lipsius. De Cruce Libri Tres, Plantin Moretus, 1599,Lipsius. De Cruce Libri Tres, Plantin Moretus, 1599, 4th ed., illus., apud Joannem Moretum. Provenance: Estate of Eileen Slocum located in the Harold Brown Villa in Newport, R.I.See Sold Price
Sold2017CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia:CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia: Giovanni Andrea Vavassore, 1558. Volume in 8vo (le cc. 33 e 34 sostituite da una fotocopia), in latino con il marchio tipografico dell'editore aSee Sold Price
Sold2017CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia:CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia: Paolo Manuzio, 1559; Volume in 8vo in latino con il marchio tipografico dell'editore al frontespizio. Legatura in mezza pelle.See Sold Price
Sold2022Cicero, Marcus Tullius und Samuel Rachel Philosophico Juridicus 1686Cicero, Marcus Tullius und Samuel Rachel; M. Tullii Ciceronis de Officiis Libri Tres, & in illos, Philosophico Juridicus, Published by Amsterdam: Wetstenius, 1686; Velum covers, 563pp plus index. InscSee Sold Price
Sold20221754 Leather Cicero Libri TresM. Tullii Ciceronis De Officiis Libri Tres …, printed at London by J. Roberts, MDCCLIV (1754). Title, 244, index. Leather binding cracked along joints, internally lacks blanks, early ink inscripSee Sold Price
Sold2022Incunabulum. DIONISIUS. De situ orbis.DIONISIUS. De situ orbis.Impressum Venetiis: per Christoferum de pensis dictum Mandello, 1498In 4to; 214x155 mm. Legatura in piena pergamena. 32 carte, ultima bianca. Segnatura: a-h4, 29 righe, carattSee Sold Price
Sold2017Mela (Pomponius) and others. De situ orbis, Venice, inMela (Pomponius) and others. De situ orbis..., collation: a-z8, A-F8, G4 (q8 and G3 blank), woodcut Aldine device on title and verso of otherwise blank G4, old vellum endleaves, new endpapers, contempSee Sold Price
Sold2022Obstetrics & Gynaecology.- Varanda (Jean de) De affectibus mulierum libri tres, bound with 2 otherObstetrics & Gynaecology.- Varanda (Jean de) De affectibus mulierum libri tres, Hanover, P.Anton, 1619; Tractatus therapeuticus primus de morbis ventriculi, Montpellier, F.Chouët, 1620 bound withSee Sold Price
Sold20181726 Antique Vellum Bound Book Synagoga Vetere Judaica1726 ANTIQUE VELLUM BOUND BOOK SYNAGOGA VETERE De synagoga vetere libri tres : quibus tum de nominibus, structurâ, origine, præfectis, ministris, & sacris synagogarum, agitur; tum præcipue, formamSee Sold Price
Sold20211658 GEORGAPHY by Pomponius Mela ILLUSTRATED antiqueObservations ad Pomponium Melam De situ orbis ipse Mela longè quam antehac emendatior praemittitur. Hagae-Comitis, apud Adrianum Vlacq, 1658. 2 parts bound in a volume 4to (6.5 by 8.5") OriginalSee Sold Price
Sold20231658 HISTORY by POMPONIUS MELA antique DECORATIVE BINDING w/ GILT COAT OF ARMSPOMPONIUS MELA VOSSIUS, I. Observationes ad Pomponium Melam De situ orbis. Ipse Mela longè quam antehac emend. præmittitur. The Hague, A. Vlacq, 1658 (4), 66, (24); (2), 316, (20) pp. Size 6 1/4See Sold Price
Sold2021[Geography[ Observations on Mela, 1658Vossius, Isaac; Pomponius Mela. OBSERVATIONES AD POMPONIUM MELAM DE SITU ORBIS. The Hague: Vlacq, 1658. 7.5" x 5.75". [4], 65, [27], 315, [21] pp. With several woodcut illustrations to text. Early calSee Sold Price
Sold2016Marciano di EracleaCarmen Iamb. de situ orbis Parigi, Morello, 1606. In 8°. Esemplare con barbe, lievi fioriture, cartonatura alla rustica. § Caesaris Ottinelli De Firmo, Piceni Vrbe nobilissima Elogium. S.n.t. [forseSee Sold Price
Sold20181703 Clarendon Press Hieronymi De Are PoeticaClarendon Press printing "Marci Hieronymi Vidae Cremonensis Albae Episcopi De Arte Poetica Libri Tres", printed at Oxford, MDCCXXIII (1703). Half and full-title, [IX], 131 pages. Leather binding verySee Sold Price
Sold2022Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibusAstronomie Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibus illustrati. Mit Holzschnitt-Druckermarke auf Titel u. 41 Holzschnitten im Text (darunter 2 VolvSee Sold Price
Sold2018Grotius, Hugo De jure belli ac pacis libri tres, inGrotius, Hugo De jure belli ac pacis libri tres, in quibus jus Naturae & Gentium, item juris publici praecipua explicantur. Editio Nova cum annotatis Auctoris ... Titel in Rot u. Schwarz sowie mit HolSee Sold Price
Sold2018De Jure Belli Ac Pacis Libri Tres.Grotius, Hugo. De Jure Belli Ac Pacis Libri Tres. Amsterdam: Officina Westeniana, 1720. Full brown morocco with splotchy red endpapers and speckled edges. [14], xxxv, [5], 936, 1-43, [85] pp. PortraitSee Sold Price
Sold20211650 MATHEMATICS GRAMMAR PHILOLOGY GREEK HISTORY VELLUMDe historicis Graecis libri IV. Lugduni Batavorum, ex officinâ Ioannis Maire, 1651. Bound with: De quatuor artibus popularibus, de philologia, et scientiis mathematicis ... libri tres. Amstelædami,See Sold Price
Sold20151680 Hugo Grotius De Jure Belli ac Pacis (On the Law ofHugonis Grotii De jure belli ac pacis libri tres, in quibus jus naturae & gentium, item juris publici praecipua explicantur. Editio Novissima. Cum annotatis auctoris, ejusdemque dissertatione de MariSee Sold Price
Sold20211595 HISTORY of PERSIA by B.BRISSON DE REGIO PERSARUM[HISTORY. PERSIA] DE REGIO PERSARUM PRINCIPATU LIBRI III Additi indices tres (...) editio altera in qua quid sit preastitum, etc. B. Brisson. (Heidelberg), Hieronymus Commelin, 1595. 378 pp. Printer'sSee Sold Price
Sold20231705 JEWISH LAWS & CUSTOMS antique JUDAICA vellum De Legibus HebraeorumDe Legibus Hebraeorum, Ritualibus et earum Rationibus, libri tres. Editio tertium Lipsiae (Leipzig), Apud Ioh. Frid. Zeitlerum, 1705 Size 7 by 8.5" 10 lvs, 756 pp, (757)-1504pp, 41 lvs Three parts inSee Sold Price
2 days LeftForum AuctionsThomaeus (Nicholas Leonicus) De varia historia libri tres, Lyon, Sebastian Gryphius, 1555.£650
2 days LeftForum AuctionsVitruvius Pollio (Marcus) De Architettura libri decem, 3 vol., Rome, Marini, 1836 & another edition,£400
3 days LeftBADO e MART AUCTIONSScriptores rei rusticae. CATONE-VARRONE-COLUMELLA-PALLADIO. Libri De Re rustica.€800
3 days LeftBADO e MART AUCTIONSFine Arts. FINI. Autograph letter signed to the literate Madeleine Chapsal.€250
2 days LeftForum AuctionsBotany.- Dioscorides (Pedanius) De medicinali materia libri sex, hand-coloured throughout,£6,000
4 days LeftMynt AuctionsOMEGA De Ville Prestige Orbis Edition Wrist Watch 39.5mm Automatic Blue Dial$5