Francisco Dosamantes
Similar Upcoming Sales
Serge Brignoni original lithographOtto Gleichmann original lithographMillard Owen Sheets, Mexican Babysitter, Screenprint1 day LeftJose Luis Cuevas, Las Victimas, Aquatint Etching1 day LeftFrancisco Zuniga, Dos Mujeres Sentadas, State II, Lithograph1 day LeftOscar Dominguez, Tauromachie, Lithograph1 day LeftDavid Rathman, Serenade, Etching1 day LeftJose Luis Cuevas, Coloso, Lithograph1 day LeftFrancisco Zuniga, Hombres con Barca I (State II), Lithograph1 day LeftR.C. Gorman "Santo Domingo" Signed Original Stone Litho LE (1973) - VERY RARE3 days LeftMarta Maria Perez Bravo, Oddun para 1997, Lithograph1 day LeftPatrick Swazo Hinds "Three Women" Signed Original Stone Litho LE (1972)3 days LeftMarcel Jean, Morphemes, Etching1 day LeftGerardo Cantú (Mexican, 1934–2008) "La Celestina" EtchingFeb 04, 2026Antes, HorstBernard Cathelin - Mexique, 1964Feb 06, 2026