JAMES COIGNARD COLOR ETCHING
Similar Upcoming Sales
Cesar Original Lithograph XXe Siecle 1963John von Wicht, Harbor Party, Gouache and Pastel Painting2 days LeftPIERRE JACQUEMON (1936-2001) LIMITED EDITION COLOR LITHOGRAPH, 14IN X 17IN (36cm x 43cm)Feb 05, 2026Santomaso, GiuseppeJohnny Friedlaender "Signe Des Temps" EtchingFeb 26, 2026Frame James Coignard (France) Signed Print Untitled Carborundum Etching CollageFeb 12, 2026Lithograph - Jacques Villon - Composition (Ginestet/ Pouillon 65-72) - Huit lithographiesFeb 11, 2026autographed - James Coignard Limited edition of 75 - E.A. editionFeb 07, 2026Maurice Esteve, Sioule, Maurice Esteve, Peintres d'aujourd'hui, Limited Edition Heliogravure5 days LeftArt Lionel Perrotte Fond de mental Mixed Media Collage EA VI/ XV Abstract6 days LeftGail Singer (1924-1983) UntitledFeb 11, 2026James Coignard, Composition, L'amour du plus lointain, Limited Edition EngravingFeb 07, 2026Andre Arabis (1941-) : Abstract Composition, 1992.Feb 06, 2026Jean Pougny, Composition, Pougny, dix linogravures originales, 1914-1920, Limited Edition LinocutFeb 07, 2026Arthur Luiz Piza (Brazilian, 1928-2017) Etching5 hrs LeftPaul Guiramand, Composition, Œuvres completes d'Albert Camus, Limited Edition Lithograph5 days Left