MERZ, Albert (1920-1990)
Similar Upcoming Sales
ALEXANDRE ISTRATI (1915-1991) Sans titre 1955Hliogravure - Andr Lanskoy - Les briques volantes - Peintres d'aujourd'hui4 days LeftAlexandre Garbell, Composition, Œuvres completes d'Albert Camus, Limited Edition LithographFeb 21, 2026Hliogravure - Vieira da Silva - Jardin - Peintres d'aujourd'hui3 days LeftOrlando Pelayo, Composition, Œuvres completes d'Albert Camus, Limited Edition LithographFeb 14, 2026Orlando Pelayo, Composition, Œuvres completes d'Albert Camus, Limited Edition Lithograph2 days LeftPaul Guiramand, Composition, Œuvres completes d'Albert Camus, Limited Edition Lithograph2 days LeftRaoul Ubac, Composition, Derriere le miroir, Limited Edition LithographFeb 14, 2026Andre Lanskoy, Objet sans ombre, Andre Lanskoy, Peintres d'aujourd'hui, Limited Edition HeliogravureFeb 21, 2026Alexandre Garbell, Composition, Œuvres completes d'Albert Camus, Limited Edition Lithograph2 days LeftFernand Léger, Les Foreurs, Fernand Léger, Dessins de Guerre, Limited Edition Lithograph1216 Lots AwayRaoul Ubac, Composition, Derriere le miroir, Limited Edition LithographFeb 21, 2026Raoul Ubac, Composition, Derriere le miroir, Limited Edition Lithograph2 days LeftEtching - Alberto Magnelli - Projets de Pgase - Paroles peintes IFeb 17, 2026Alain Le Yaouanc - Offset Lithograph - DLM1969 (Derriere le Miroir)Feb 22, 2026MAHJOUB BEN BELLA (1946-2020) Sans titre 1989