Possibly Jeremiah Elfreth or James Elliot,
Similar Upcoming Sales
English Sterling Silver Serving Ladle5 days LeftKentucky Coin Silver Soup Ladle, Mark of Lemon & KendrickFeb 12, 2026North Carolina Coin Silver Master Salt Spoon, Mark of Stephen BakerFeb 12, 2026Continental Sterling Silver Scalloped Ladle5 days LeftSolid Coin Silver Punch Ladle Marked W. G. Forbes (New York Silversmith), Dated 1791Feb 07, 202619th Century CRISTOFLE FRANCE MARLY Flatware Pattern Silverplate 7 3/8" OVAL SOUP SPOON6 hrs LeftSolid Coin Silver Punch Ladle, Unidentified American Silversmith MarkFeb 07, 2026American Revolutionary War Period Solid Coin Silver Serving SpoonFeb 07, 2026Antique Christian F Heise Sterling Silver Sauce Cream Bouillion Ladle Denmark 1931Coin Silver Soup Ladle, Mark of Palmer & BacheldersFeb 12, 20261895 Old English Sterling Silver Dinner Spoon by Josiah Williams 8 3/8 in22 hrs LeftIrish Silver Shell Scalloped Ladle5 days LeftReed & Barton Sterling Silver Ladle Les Six Fleurs Art Nouveau 190124 hrs LeftSolid Silver Massive Serving Spoon, Unidentified Maker, Hallmarked But Unable To DecipherFeb 07, 2026Ivan KHLEBNIKOV - LARGE RUSSIAN IMPERIAL SILVER SPOONFeb 07, 2026Gorham Sterling Silver Raphael Pattern Ladle5 days Left