Sold2012PARTI TRYCK, 12 stBland annat orientaliska tryck och landskapsscener. Slitage. Segelbåtarnas mått: 30x40.5 cm.See Sold Price
Sold2012PLANCHER, 25+1 st, efter Wright, A. Börtzells TryckOramade. Varierande motiv av fåglar. 15x15 (39x29) cm.See Sold Price
Sold2012OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, tryckMotiv av växter och insekter med slående beskrivningar. Smärre slitage. 36x24 (44x31.5) cm.See Sold Price
Sold2012BRUNO LILJEFORS, tryckDaterad 1900. Monokrom landskapsscen med fåglar. 42x18 (61x38) cm.See Sold Price
Sold2012RAMAR, 2 st, 1800-talGuldförgyllda. Tryck med motiv av rokokoscener. Smärre slitage. Höjd 61x47(64,5x51) cm.See Sold Price
Sold2012ALBIN AMELIN (1902-1975), färglitografiMarint motiv av båtar framför fyr. Signerad och numrerad 173/310. Fukt mellan glas och tryck. 60x76 (75x89) cm.See Sold Price
2013JOHAN FREDRIK MARTIN, efter, litografiskt tryck"Stockholm åt Saltsjön, tagen vid Castelholmen". Märkt "VP". 51x65.5 cm.See Sold Price
2013VERA NILSSON, (1888-1979), litografiFigur med uppsträckta händer. Provtryck. Eventuell skada eller fukt mellan glas och tryck. 58x44 (72.5x58) cm.See Sold Price