Berlin, Berlin, Germany
Rare Books and Classical Art
Rare Books and Classical Art
Lot Number: Lowest
0025: Dionysius Carthusianus D. Dionysii Rickel, Ex Familia Carthusiana monachi in epistolas canon.Est. €450-€650
0026: Ens, Gaspar Apparatus Convivialis. Iucundis Narrationibus, Salubribus Monitis, admirandis Historiis,Est. €200-€300Lot Passed
0027: Franck, Sebastian Chronica, Zeytbuoch und geschychtbibel von anbegyn biß inn dißEst. €700-€1,000
0028: Fuchsperger, Ortolf Ain gründlicher klarer anfang der natürlichen vnd rechten kunst derEst. €900-€1,200Lot Passed
0029: Giovio, Paolo Il rimanente della seconda parte dell'historie del suo tempo di mons. Paolo GiovioEst. €200-€300Lot Passed
0030: Gobler, Justinus Chronica und Historien der Braunschweigischen Fürsten herkommen, Stamm unndEst. €350-€500Lot Passed
0031: Guilelmus (Parisiensis) Postille maiores sive expositiones epistolarum et evangeliorum. Mit zahlr.Est. €1,300-€1,800Lot Passed
0032: Hutten u. C. Rubeanus, Ulrich von Duo volumina epistolarum obscurorum virorum, ad D.M. Ortui.Est. €200-€300
0033: Inkunabeln Baldung, Hieronymus Aphorismi compunctionis theologicales. Mit 7 (von 10) Holzschnitten.Est. €1,700-€2,200Lot Passed
0034: Inkunabeln - Postinkunabeln Hug (von Schlettstadt), Johannes Quadruvium Ecclesie Quattuor prelatorumEst. €1,250-€1,600Lot Passed
0035: Inkunabeln - Postinkunabeln Missale Romanum nouiter impressum noviter impressum cum annotationibusEst. €4,500-€6,000Lot Passed
0036: Inkunabeln - Postinkunabeln Sánchez de Arévalo, Rodrigo Speculum vite humane In quoEst. €1,700-€2,200Lot Passed
0037: Italien Biondo, Flavio Roma ristaurata et Italia illustrata. Mit Holzschnitt-Titelvignette undEst. €200-€300
0038: Justinus Ex Trogi Pompeii historiis externis libri XXXXIIII. Mit Titelvignette und Druckermarke inEst. €250-€350Lot Passed
0039: Lalamant, Jean Exterarum fere omnium et praecipuarum gentium anni ratio & cum Romano collatio.Est. €350-€500Lot Passed
0040: Marullus u.a., Michael Tarchaniota Poetae tres elegantissimi, emendati et aucti. Sammelband mit dreiEst. €250-€350
0041: Mathematik Euklid Euclidis Elementorum lib. XV. Accessit XVI De solidorum regularium cuiuslibetEst. €900-€1,300Lot Passed
0042: Medizin Fettich, Theobald Ordenung vnd Regiment sich vor der überscharpffen vñ gifftigenEst. €1,800-€2,400Lot Passed
0043: Medizin Fuchs, Leonhart De curandi ratione libri VIII. Nunc demum aucti, & multis locis recogniti,Est. €350-€500
0044: Medizin Gabelkover, Oswald Artzneybuch, darinnen auß gnädigem Bevelch ... Vast fürEst. €2,000-€3,000Lot Passed
0045: Medizin Galenus Sammelband mit drei Werken. Je mit Holzschnitt-Druckermarke auf Titel. 8°.Est. €350-€500
0046: Medizin Pernumia, Giovanni Paolo Ioan. Pauli Pernumia Patauini philosophi, ... Therapevtice siueEst. €350-€500Lot Passed
0047: Melanchthon, Philipp Liber de anima, recognitus. Mit Titelholzschnitt. Wittenberg, Joh. Crato, 1584.Est. €300-€450
0048: Nicolas, Jean Flores iurispatronatus, pensionum, et permutationum beneficiorum, in libellos duos.Est. €400-€600