Sold2017CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia:CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia: Giovanni Andrea Vavassore, 1558. Volume in 8vo (le cc. 33 e 34 sostituite da una fotocopia), in latino con il marchio tipografico dell'editore aSee Sold Price
Sold2017CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia:CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia: Paolo Manuzio, 1559; Volume in 8vo in latino con il marchio tipografico dell'editore al frontespizio. Legatura in mezza pelle.See Sold Price
Sold2017CICERONE, Marco Tullio. Le Epistole Famigliari diCICERONE, Marco Tullio. Le Epistole Famigliari di Cicerone. Venezia: Figli di Aldo, 1552. Vol. in 8vo, con marca tipografica al frontespizio (segni di tarli). Legatura in piena pergamena (difetti).See Sold Price
Sold2016Aldina - Cicerone, Marco TullioLe Epistole famigliari Venezia, eredi di Aldo, 1545. In 8°. Ancora aldina al frontespizio e in fine, spazi per iniziali con letterine guida,piccole macchie di umidità e sporadiche fioriture, lievi dSee Sold Price
Sold2018Vitruvio, Marco PollioneDe Architectura libri decem, cum commentariis Danielis Barbari ... Venezia, Francesco De Franceschi & Johann Criegher, 1567. In 2°. Marca tipografica al frontespizio e in fine, numerose illustrazioSee Sold Price
Sold2018Cicerone, Marco TullioEpistolae ad Atticum, ad M. Brutum, ad Q. fratrem. E bibliotheca Petri VictorijSee Sold Price
Sold2018Lipsius. De Cruce Libri Tres, Plantin Moretus, 1599,Lipsius. De Cruce Libri Tres, Plantin Moretus, 1599, 4th ed., illus., apud Joannem Moretum. Provenance: Estate of Eileen Slocum located in the Harold Brown Villa in Newport, R.I.See Sold Price
Sold2022Cicero, Marcus Tullius und Samuel Rachel Philosophico Juridicus 1686Cicero, Marcus Tullius und Samuel Rachel; M. Tullii Ciceronis de Officiis Libri Tres, & in illos, Philosophico Juridicus, Published by Amsterdam: Wetstenius, 1686; Velum covers, 563pp plus index. InscSee Sold Price
Sold20221754 Leather Cicero Libri TresM. Tullii Ciceronis De Officiis Libri Tres …, printed at London by J. Roberts, MDCCLIV (1754). Title, 244, index. Leather binding cracked along joints, internally lacks blanks, early ink inscripSee Sold Price
Sold2022Obstetrics & Gynaecology.- Varanda (Jean de) De affectibus mulierum libri tres, bound with 2 otherObstetrics & Gynaecology.- Varanda (Jean de) De affectibus mulierum libri tres, Hanover, P.Anton, 1619; Tractatus therapeuticus primus de morbis ventriculi, Montpellier, F.Chouët, 1620 bound withSee Sold Price
Sold20181726 Antique Vellum Bound Book Synagoga Vetere Judaica1726 ANTIQUE VELLUM BOUND BOOK SYNAGOGA VETERE De synagoga vetere libri tres : quibus tum de nominibus, structurâ, origine, præfectis, ministris, & sacris synagogarum, agitur; tum præcipue, formamSee Sold Price
Sold20181703 Clarendon Press Hieronymi De Are PoeticaClarendon Press printing "Marci Hieronymi Vidae Cremonensis Albae Episcopi De Arte Poetica Libri Tres", printed at Oxford, MDCCXXIII (1703). Half and full-title, [IX], 131 pages. Leather binding verySee Sold Price
Sold2016Aldina - Pontano, Giovanni GiovianoPontani Opera. Urania, sive De stellis libri quinque. Meteororum liber unus. De hortis Hesperidum libri duo... "Venezia, eredi di Aldo Manuzio e Andrea Torresano, 1533. In 8°. Ancora aldina al fronteSee Sold Price
Sold2022Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibusAstronomie Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibus illustrati. Mit Holzschnitt-Druckermarke auf Titel u. 41 Holzschnitten im Text (darunter 2 VolvSee Sold Price
Sold2018Grotius, Hugo De jure belli ac pacis libri tres, inGrotius, Hugo De jure belli ac pacis libri tres, in quibus jus Naturae & Gentium, item juris publici praecipua explicantur. Editio Nova cum annotatis Auctoris ... Titel in Rot u. Schwarz sowie mit HolSee Sold Price
Sold2018De Jure Belli Ac Pacis Libri Tres.Grotius, Hugo. De Jure Belli Ac Pacis Libri Tres. Amsterdam: Officina Westeniana, 1720. Full brown morocco with splotchy red endpapers and speckled edges. [14], xxxv, [5], 936, 1-43, [85] pp. PortraitSee Sold Price
Sold20211650 MATHEMATICS GRAMMAR PHILOLOGY GREEK HISTORY VELLUMDe historicis Graecis libri IV. Lugduni Batavorum, ex officinâ Ioannis Maire, 1651. Bound with: De quatuor artibus popularibus, de philologia, et scientiis mathematicis ... libri tres. Amstelædami,See Sold Price
Sold20151680 Hugo Grotius De Jure Belli ac Pacis (On the Law ofHugonis Grotii De jure belli ac pacis libri tres, in quibus jus naturae & gentium, item juris publici praecipua explicantur. Editio Novissima. Cum annotatis auctoris, ejusdemque dissertatione de MariSee Sold Price
Sold2016Aldina - Bude, GuillaumeLibri V de Asse Venezia, eredi di Aldo Manuzio e Andrea Torresano, 1522. In 4°. Ancora aldina al frontespizio e al verso dell'ultima carta, spazi per iniziali con letterine guida, ai margini glosse dSee Sold Price
2018Menochio, Giacomo2 opere in tre volumi, De arbitrariis iudicum quaestionibus et causis, libri duo ..., Venezia, Francesco De Franceschi, al segno della Concordia, 1590. In 2°. 2 parti in un volume, parte II con proSee Sold Price
Sold20211595 HISTORY of PERSIA by B.BRISSON DE REGIO PERSARUM[HISTORY. PERSIA] DE REGIO PERSARUM PRINCIPATU LIBRI III Additi indices tres (...) editio altera in qua quid sit preastitum, etc. B. Brisson. (Heidelberg), Hieronymus Commelin, 1595. 378 pp. Printer'sSee Sold Price
Sold20231705 JEWISH LAWS & CUSTOMS antique JUDAICA vellum De Legibus HebraeorumDe Legibus Hebraeorum, Ritualibus et earum Rationibus, libri tres. Editio tertium Lipsiae (Leipzig), Apud Ioh. Frid. Zeitlerum, 1705 Size 7 by 8.5" 10 lvs, 756 pp, (757)-1504pp, 41 lvs Three parts inSee Sold Price
Sold2020Gerardus Vossius, Qvatvor Artibus Popularibus.Gerardus Vossius, Gerardi Ioannis Vossii de Qvatvor Artibus Popularibus de philologia et Scientiis Mathematicis cui Operi subjungitur, Chronologia Mathtematicorvm, Libri Tres. 1660.See Sold Price
Sold20211794 Vellum Binding Institutionum CanonicarumInstitutionum Canonicarum. Libri Tres. Ad Usum Seminarii Neap. Tomus 1 Liber 1, by Julio Laurentio Selvagio, published Placidum Barco Lopez in via de la Cruz, 1794. 408 pages. Nicely bound in vellun,See Sold Price
4 days LeftJasper521602 DE CRUCE LIBRI TRES by Justus LIPSIUS antique ILLUSTRATED w/ 19 WOODCUTSUS$500
4 days LeftJasper521530 Pomponius Mela De Orbis Situ Libri Tres ANTIQUE in LATIN folio GEOGRAPHYUS$600
May 14Lucas Milano SRLScuola francese o italiana del XVII secolo Quattro scene con giochi di bimbi Olio su tela 42 x 67,5€4,000
7 days LeftBenedetto Trionfante Auction House MAESTRO INCISORE EUROPEO DEL XIX SECOLO, Coppia di incisioni€240
4 days LeftJasper521628 VENICE REPUBLIC ELZEVIR PRESS De Republica Venetorum antique VELLUM BINDINGUS$200
4 days LeftJasper521784 Pomponius Mela CLASSICAL LATIN WORKS antique SCHOOL PRIZED VELLUM BINDINGUS$200
May 16Zikorn Arts & History ObjectsDali Ink Drawing, Inscribed: Craftsmanship 1948 1st EditionUS$3,500
May 16Zikorn Arts & History ObjectsDelamain Selection Tres Vieux Cognac de Grande Champagne c.1970US$150
May 14Lucas Milano SRLSalvatore Fergola (Napoli 1796 - 1874) Venezia Bacino San Marco e Canal Grande a Punta della Dogana€2,800
6 days LeftForum AuctionsSearle (Ronald) Les Très Riches Heures de Mrs Mole, one of 156 copies signed by the author and his£80
4 days LeftJasper521755 MAP of RUSSIAN EMPRIRE & INNER ASIA CHINESE TARTARY antique 20 x 27 in.US$100