Sold2012PIGTITTARE5 lådor. Dekor av växtornament runt spegel. Slitage, ben/lådknoppar saknas. Höjd 53, bredd 45 cm.See Sold Price
Sold2012PIGTITTAREBetsad. Rektangulär spegel på spiralformade stolpar. Konturerad underdel med 2 lådor. Baksida av spegel klädd i tyg. Slitage. Höjd 60, bredd 51 djup 24.5 cm.See Sold Price
Sold2013PIGTITTARE, nyrenässansGråmålad. Rektangulär spegel med genombrutet krön på stolpar. Undertill låda. Smärre bruksslitage, sprickbildning. Höjd 55, bredd 36 cm.See Sold Price
Sold2012PIGTITTAREGenombrutet krön i form av blad. Rektangulär spegelyta på stolpar. Undertill låda. Slitage. Höjd 69, bredd 46, djup 20 cm.See Sold Price
Sold2012PIGTITTARE, nyrenässansKrönt av träornament med dekor av blomma. Rektangulär spegel på stolpar. Underdel med 2 lådor. Slitage. Höjd 68.5 cm.See Sold Price
Sold2012PIGTITTARE, 1800-talGenombrutet krön. Rektangulär spegel på svarvade stolpar. Underdel med 2 lådor och svärtad kant. Slitage. Höjd 70, bredd 61 cm.See Sold Price
Sold2012PIGTITTARESvärtat krön. Rektangulär spegel på svarvade stolpar. Underdel med låda. Slitage. Höjd 67, bredd 44, djup 23 cm.See Sold Price
Sold2012PIGTITTARERektangulär spegel med runtliggande dekor av bladverk. Konturerad nedre del med 1 låda. Slitage. Höjd 72, 52x24 cm.See Sold Price
Sold2012PIGTITTARE, nyrenässansRektangulär spegel på stolpar och underliggande låda. Slitage. Höjd 62, bredd 47 cm.See Sold Price
Sold2012PIGTITTARE, furuKrönt av blad- och blomornament. Rektangulär spegel på svarade stolpar och underliggande låda. Slitage. Höjd 74, 49.5x21 cm.See Sold Price
2012PIGTITTARE, 1800-talGenombrutet krön. Rektangulär spegel på svarvade stolpar. Underdel med 2 lådor och svärtad kant. Slitage. Höjd 70, bredd 61 cm.See Sold Price
2012PIGTITTARE, empireRektangulär spegel med krönande fronton. 2 lådor. Slitage. Höjd 48, bredd 28, djup 20 cm.See Sold Price
2013PIGTITTARE, tidigt 1900-talOval spegel på konturerad stolpe. Undertill 3 lådor. Dekor av meanderslinga. Slitage, smärre skador, något vinglig. Höjd 44, 25x18 cm.See Sold Price