Sold2017Lotto di occultismoMajoli Simone, Dies caniculares hoc est colloquia tria et viginti physica... Helenopoli: apud Ioh. Theobald. Schönvvetter, 1608-18 3 parti in 2 volumi in-4° (mm 243x180). Pagine [8], 184, caSee Sold Price
Sold20231684 HUNGARIAN CINNABAR history alchemical applications antique Gabriel ClauderInventum cinnabarinum, hoc est, dissertatio de cinnabari nativa Hungarica, longa circulatione in maiorem efficaciam fixata et exaltata by Clauder (Gabriel) Jena, Johann Bielke, 1684. first edition titSee Sold Price
Sold20241590 PLUTARCH Vitarum Epitome antique PIGSKIN BINDING w/ CLASPS 16th centuryVitarum PLUTARCHI epitome, hoc est, graecorum et romanorum illustrium res gestae, in compendium redactae per Darium Tibertum. Huic editioni accesserunt Aemilii Probi vitae excellentium imperatorum . NSee Sold Price
Sold2020Rittershausen, Konrad Jus Justinianum, hoc est,RechtswissenschaftenRittershausen, KonradJus Justinianum, hoc est, Justiniani et aliorum quorundam impp. augg, novellarum mixtarum expositio methodica. Straßburg, Zetzner, 1615. 12 Bll. 718 S. Mit HoSee Sold Price
Sold2023Samuelis Bocharti (French, 1599-1667) - Three Volumes: Opera Omnia, Geographia Sacra, Leiden, 1712.Samuelis Bocharti (French, 1599-1667) - Three Volumes: Opera Omnia, Geographia Sacra, Leiden, 1712. Including: 1. Opera omnia. Hoc est Phaleg, Chanaan, et Hierozoicon. Quibus accesSee Sold Price
Sold201717th century engravings of Biblical scenesHeading: Author: Visscher, Claes Jansz Title: Theatrum Biblicum hoc est Historiae Sacre veteris et novi Testamenti. Place Published: Amsterdam Publisher:Nicolaus Johannes Visscher Date PublishedSee Sold Price
Sold2018Antonio de Molina THYMIAMA SACERDOTALE HOC ESTAntonio de Molina THYMIAMA SACERDOTALE HOC EST MEDITATIONES PIAE ANTE ET POST CELEBRATIONEM MISSAE PER SINGULAS HEBDOMADE DIES DEUOTAE EXERCENDAE 1624 Vellum Binding Apud Petrum Henningium MeditationsSee Sold Price
Sold20181805 EVIDENCES OF CHRISTIAN RELIGION by JOSEPH ADDISON1805 EVIDENCES OF CHRISTIAN RELIGION by JOSEPH ADDISON ANTIQUE BOOK AMERICANA Operum moralium tomi I pars I, hoc est, experientiarum theologicarum siue experimentalis theologicae de septem sacramentisSee Sold Price
Sold2018Joco-Seriorum Naturae et Artis.Schott, Gaspar. Joco-Seriorum Naturae et Artis. Frankfurt am Maim: Johann Arnold Cholin, 1672. Contemporary vellum. Engraved pictorial title. Twenty-two engraved plates, one folding. 4to. Evenly brownSee Sold Price
Sold20221567 GENEALOGY of CHRIST by Cunmann Flinspach antique 16th century FOLIOFlinspach, Cunmann (1527-1571, German theologian) Genealogiae Christi et Omnium Populorum Tabulae: Hoc Est, de Arcano Dei Consilio Nascendi Messiae ex Sem Basel: Joannes Oporinus, 1567. First and onlySee Sold Price
Sold2015[Gaspar Schott] ( Bad Königshofen, 1608 "[Gaspar Schott] ( Bad Königshofen, 1608 ¿ Augusta, 1666) Athanasius Kircher (Geisa, 1602 ¿ Roma, 1680) Ioco-seriorum naturae et artis, sive magiae naturalis centuriae tres in quibus curiosSee Sold Price
Sold2021Anthropology. BLUMENBACH. De Generis Humani VarietateBLUMENBACH, Johann Friedrich. De Generis Humani Varietate Nativa. Praemissa est Epistola ad Virum Perillustrem Iosephum Banks Baronetum... Gôttingen, Vandenhoek et Ruprecht, 1795. In-8° piccSee Sold Price
Sold2022MAIER, MICHAEL. 1568-1622. Viatorium hoc est de Montibus Planetarum Septem seu Metallorum. Oppen...MAIER, MICHAEL. 1568-1622. Viatorium hoc est de Montibus Planetarum Septem seu Metallorum. Oppenheim: Hieronymus Galler, 1618. 4to (191 x 163 mm). Title page with woodcut borders, 7 woodcut illustratiSee Sold Price
Sold2023Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605)Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605) Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605) a set of four hand-coloured engravings of birds, taken from 'Ornithologiae hoc est de avibus Historiae libri XII' image 32See Sold Price
Sold2015Gaspar Schott. Magia universalis naturæ et artisGaspar Schott. Magia universalis naturæ et artis, Sive, Recondita naturalium & artiSee Sold Price
Sold2017Tau Tau statueStatue "Tau-Tau" ancestrale présentée assise, en érection. Son regard est intériorisé et protecteur. Bois dur, marques d'usage. Toraja, Sa'dam, Sulawesi, 20ème siècle Environ 130cmSee Sold Price
Sold2022BRACELET/COLLIER EN OR, SAPHIRS ET DIAMANTSentièrement réalisée avec une série de seize saphirs taille goutte entourés de diamants huit-huit, la partie de la chaîne est amovible et réalisée avec des mailSee Sold Price
Sold2021Daum, Nancy, "Algues et Poissons" VaseDaum (Nancy, France, est. 1878) "Algues et Poissons" Vase circa 1898 cameo glass, enamel with partial gilt mark on the underside 7 1/4 x 5 1/4 inchesSee Sold Price
Sold2022MAUBOUSSIN - ANNÉES 1935(Attribué à) MAUBOUSSIN - ANNÉES 1935 GRANDE BROCHE PLATINE ET DIAMANTS Elle est de forme ovale à décor de drapés pavés de diamants taille brillant et baguette (TA)See Sold Price
Sold2022SEAMAN SCHEPPS - ANNÉES 1960SEAMAN SCHEPPS - ANNÉES 1960 BRACELET FORÇAT OR ET BOIS Il est composé de maillons ovales dans une alternance d'or 18K et de bois précieux. Siglé et numéroté. PoidsSee Sold Price
Sold2023ANNÉES 1860 - 1880ANNÉES 1860 - 1880 GRAND PENDENTIF NÉO-RENAISSANCE "PÉLICAN ET SES ENFANTS" Il est de forme trapézoïdale et représente au centre la scène symboliste du pélicanSee Sold Price
Sold2022ANNÉES 1860ANNÉES 1860 PRÉCIEUX PENDENTIF CAMÉE ET ÉMAIL Il est en forme d'écusson à décor d'arabesques émaillées bleues, oranges et noires. L'ensemble est rehaussSee Sold Price
Sold2022BAGUE ÉMERAUDE ET DIAMANTSBAGUE ÉMERAUDE ET DIAMANTS Elle est ornée d'une importante émeraude rectangulaire en châton à griffes dans un entourage de petits diamants taille brillant. Monture en or grisSee Sold Price
Sold2021F.J. Gall advances science and phrenologyHeading: Author: Gall, Franz Joseph and Johann Gaspar Spurzheim Title: Anatomie et Physiologie du Système Nerveux en Général, et du Cerveau en Particulier... Place Published: Paris Publisher:F. ScSee Sold Price
59 mins LeftInternational Autograph Auctions Europe S.L.[AUTOGRAPH COLLECTING]: CHARAVAY NOEL: (1861-1932)€100
7 hrs LeftPiguet Hôtel des VentesArtur Nacht-Samborski (1898-1974), Nature morte, huile sur toile, signée, 61x50,5 cmCHF 4,000
3 days LeftLouiza Auktion & AssociatesDaniel ARSHAM (Né en 1980) « Bougie Eroded Melpomene ». 2023.€240
7 hrs LeftPiguet Hôtel des VentesHans Hartung (1904-1989), T1948-17 , 1948, huile sur toile, signée et datée, 97x130 cm HansCHF 700,000
7 hrs LeftPiguet Hôtel des VentesPenalba (1913/18-1982), Petit Ailée no. 7 , 1977, sculpture en bronze, sig. et num. 7/8, éd. de 8CHF 8,000
5 days LeftGrace Auction & Estate Gallery LLCAntique Hand Colored Map Johann Baptist Homann. Fluviorum in Europa Principis Danubii$100
1 day LeftFrost & NicklausPrincess Maria of Austria, Saxony Queen of Poland, 1720s Engraved by Sysang$50
3 days LeftLouiza Auktion & AssociatesCÉSAR, César Baldaccini dit (1921-1998). « Hommage à Morandi »,1990.€1,000
3 days LeftLouiza Auktion & AssociatesAndré MASSON (1896-1987). « Homme Totémique ». Vers 1970.€800
7 hrs LeftPiguet Hôtel des VentesÉdouard Marcel Sandoz (1881-1971), Lionne couchée, mangeant , 1933, sculpture en bronze, signéeCHF 12,000
5 days LeftGrace Auction & Estate Gallery LLCGroup of 4 Hand Colored Engravings Guerin Natural History Book 1830s$10