Sold2016TOMMASO D’AQUINO. Summa Totius TheologiaeTOMMASO D’AQUINO. Summa Totius Theologiae, Cum Commentaris Th. De Vio et Aliorum[follow:] DE VIO, Opuscula omnia. HUNNAEUS, A. De Sacramentis. IndicesVenezia, Francesco de Franceschi Senese, 1596InSee Sold Price
Sold2024Antique Vellum Binding: Peyere, Elzevir, 1655Isaac de la Peyere - Praeadamitae sive Exercitatio super versibus [...] capitis quinti Epistolae D. Pauli ad Romanos. (excercises on bible verses of Paul of the Romans, etc.). Ex officina Elzeviriana,See Sold Price
Sold2022Vandelli. Florae Lusitanicae et Brasiliensis...[Brazil] Vandelli, Domingo. Florae Lusitanicae et Brasiliensis specimen...et epistolae ab eruditis viris Carolo a Linne, Antonio de Haen ad Dominicum Vandelli scriptae. Typographia Academico-Regia, CoSee Sold Price
Sold2022ANTIQUE 18TH C ITALIAN BOOK ANTIPHONARIUM ROMANUMAntiphonarium Romanum De Tempore Et Sanctis, Ad normam Breviarii Ex Decreto Sacrosancti Concilii Tridentini Restituti, S. PII V Pontificis Maximi Jussu Editi, Clementis VIII. Ac Urbani VIII AuctoritatSee Sold Price
Sold20161536 miniature printing of CiceroHeading: Author: Ciceronis, M.T. Title: In Hoc Volumine Haec Continentur. Rhetoricorum ad Herennium et de Inventione Place Published: Venice Publisher:Diui Bernardini Date Published: 1536See Sold Price
Sold20211550 CLAUDIUS GALEN MEDICAL antique 16th century PULSEGalen, Claudius. Introductio in pulsus ad Theuthram. Martino Gregorio interprete. Eiusdem De pulsum usu, Thoma Linacro interprete. 94 p., 1 sheet [and:] De morborum et symptomatum differentiis & causiSee Sold Price
Sold20231543 CICERO EPISTOLAE ad Atticum vellum bound 16th CENTURY ESTIENNE PRESSM. Tullii Ciceronis Epistolae ad Atticum, ad M. Brutum, ad Quinfratrem... Pauli Manutii in easdem epistolas scholia... 2 parts in one Paris, Ex officina Rob. Stephani (Robert Estienne) ; 1543 Size 4 1See Sold Price
Sold20221543 CICERO EPISTOLAE ad Atticum vellum bound 16th CENTURYM. Tullii Ciceronis Epistolae ad Atticum, ad M. Brutum, ad Quinfratrem... Pauli Manutii in easdem epistolas scholia... 2 parts in one Paris, Ex officina Rob. Stephani (Robert Estienne) ; 1543 Size 4 1See Sold Price
Sold2016Biblia latinaBiblia latina (cum postillis Nicolai de Lyra et expositionibus Guillelmi Britonis in omnes prologos S. Hieronymi et additionibus Pauli Burgensis replicisque Matthiae Doering). Add: Nicolaus de Lyra: CSee Sold Price
Sold2021Halicka-Marcoussis, Alice (1895 Krakau - Paris 1975)Kubistisches Stillleben "NATURE MORTE CUBISTE (instrument de musique, verre, pipe et journal)", so verso auf Etikett betitelt. Öl/Holztafel, re. o. sign. A. Halicka und dat. 1914 sowie verso mit BleiSee Sold Price
Sold2017[Raffaello Sanzio] - Aquila, Francesco e PietroPicturae Raphaelis Sanctij Urbinatis ex aula et conclavibus palatij Vaticani ad pubblicum terrarum orbis ornamentum in aereas tabulas Roma, Domenico de Rossi al Tempio della Pace, 1722. In 2°. mm. 57See Sold Price
Sold20221562 PAPAL HISTORY by Bartolomeo Platina ANTIQUE 16th CENTURYBap. Platinae, cremonensis, opus de vitis ac gestis summorum pontificum, ad sua usque tempora deductum, et auctum deinde accessione... by Platina, Bartolomeo Cologne :Maternum Cholinum; 1562 [20], 385See Sold Price
Sold2021Anthropology. BLUMENBACH. De Generis Humani VarietateBLUMENBACH, Johann Friedrich. De Generis Humani Varietate Nativa. Praemissa est Epistola ad Virum Perillustrem Iosephum Banks Baronetum... Gôttingen, Vandenhoek et Ruprecht, 1795. In-8° piccSee Sold Price
Sold2016EULER, Leonhard. Theoria Motus CorporumEULER, Leonhard. Theoria Motus Corporum Solidorum seu Rigidorum ex primis nostrae cognitione principiis stabilita et ad omnes motus qui in huiusmodi corpora cadere possunt accomodata.Rostoch e GryphiSee Sold Price
Sold2023Maria Sibylla Merian, Dissertatio de Generatione et Metamorphosibus Insectorum SurinamensiumMERIAN, Maria Sibylla (1647-1717). Dissertatio de Generatione et Metamorphosibus Insectorum Surinamensium...Dissertation sur la Generation et les Transformations des Insectes de Surinam. The Hague: PiSee Sold Price
Sold2022Bracelet bombé circa 1930 platine et or gris satiné serti étoiles de diamants etLa fondation Horovitz a pour objectif d’accompagner les talents dans l’industrie de la joaillerie et de soutenir la formation continue en ce domaine. Elle est créée en 2020 pourSee Sold Price
Sold2022Pendule musicale et à l’automate, XIXe s., en placage d'écaille de tortue et laiton,Pendule musicale et à l’automate, XIXe s., en placage d'écaille de tortue et laiton, ornementations en bronze ciselé et doré à décor de fleurs, feuilles d'acanthe eSee Sold Price
Sold2022Bracelet rigide or 750 pavé de diamants, de rubis et de saphirs taille marquise entourésLa fondation Horovitz a pour objectif d’accompagner les talents dans l’industrie de la joaillerie et de soutenir la formation continue en ce domaine. Elle est créée en 2020 pourSee Sold Price
Sold2023Seaman Scheeps Snuff Bottle bracelet or 750 orné d'agate gravée et de citrinesSeaman Scheeps Snuff Bottle bracelet or 750 composé de divers éléments reliés par trois rangs de chaines dont des agates gravées l'une imitant un flacon à priser deux demSee Sold Price
Sold2022Rolex, Datejust, réf. 6917/6900, montre-bracelet en or 750 sertie de diamants et d'éRolex, Datejust, réf. 6917/6900, montre-bracelet en or 750 sertie de diamants et d'émeraudes, circa 1979Mouvement: cal. 2030, automatique, Mouvement: cal. 2030, automatique, 28 rubis, n°See Sold Price
Sold2023Pablo Picasso (Spanish, 1881-1973) Joueur de flûte et cavaliersPablo Picasso (Spanish, 1881-1973) Joueur de flûte et cavaliers 1956, numbered 22/100, incised with the workshop numbering 'A101' and stamped 'MADOURA PLEIN FEU' and 'EMPREINTE ORIGINALE DE PICASSee Sold Price
Sold2015Pablo Picasso (1881-1973) Le Repos de Sculpteur et laPablo Picasso (1881-1973) Le Repos de Sculpteur et la Sculpture Surrealiste. Plate 60 from 'La Suite Vollard', B. 169, etching, 1933 on Montval full sheet, signed in pencil Sheet: 13 3/8" x 17 5/8"See Sold Price
Sold2022Gustave Buchet (1888-1963), "Bol de cristal et draperies", 1936, huile sur toile, signée etGustave Buchet (1888-1963), "Bol de cristal et draperies", 1936, huile sur toile, signée et datée, 65,5x92 cmSee Sold Price
Sold2022Importante collection de lépidoptères et insectes encadrés (environ 151 cadres) C...Importante collection de lépidoptères et insectes encadrés (environ 151 cadres) Collection of 151 Lepidoptera and Insecta Cases World localities A vintage collection of butterflies, motSee Sold Price
2 days LeftNY Elizabeth 1761 SCHIEDAM COAT OF ARMS VELLUM BOUND ANCIENT CICERO RHETORICORUM AD HERENNIUM$100
2 days LeftNY Elizabeth LEYDEN COAT OF ARMS, VELLUM BINDING, 1761 CICERO RHETORICORUM AD HERENNIUM$100
Bonhams17TH AND 18TH CENTURY MEDICAL WORKS. A group of early English and continental medical imprints.$900(3 bids)
BonhamsMARCHETTI, PIETRO. 1589-1673. Observationum medico-chirurgicarum rariorum sylloge. Padua: Matteo...$190(2 bids)
6 days LeftValoir Pousse-CornetHAVILAND & Co. : Vase meplat en porcelaine, a decor imprime et rehausse de papillons et de branches€200
4 days LeftHAMMER AUKTIONEN, African, Tribal, Oceanic & Asian ArtAn Igbo Shrine Figure, "agbara"CHF 800(2 bids)
4 days LeftHAMMER AUKTIONEN, African, Tribal, Oceanic & Asian ArtA Baule Figure, "blolo bla"CHF 2,000
4 days LeftHAMMER AUKTIONEN, African, Tribal, Oceanic & Asian ArtA Baule Figure, "blolo bla"CHF 1,000
4 days LeftHAMMER AUKTIONEN, African, Tribal, Oceanic & Asian ArtA Baule Figure, "blolo bla"CHF 1,000
4 days LeftHAMMER AUKTIONEN, African, Tribal, Oceanic & Asian ArtA Baule Figure, "blolo bla"CHF 1,000
4 days LeftHAMMER AUKTIONEN, African, Tribal, Oceanic & Asian ArtA Baule Figure, "blolo bla"CHF 1,000