Sold2020Rittershausen, Konrad Jus Justinianum, hoc est,RechtswissenschaftenRittershausen, KonradJus Justinianum, hoc est, Justiniani et aliorum quorundam impp. augg, novellarum mixtarum expositio methodica. Straßburg, Zetzner, 1615. 12 Bll. 718 S. Mit HoSee Sold Price
Sold2023Samuelis Bocharti (French, 1599-1667) - Three Volumes: Opera Omnia, Geographia Sacra, Leiden, 1712.Samuelis Bocharti (French, 1599-1667) - Three Volumes: Opera Omnia, Geographia Sacra, Leiden, 1712. Including: 1. Opera omnia. Hoc est Phaleg, Chanaan, et Hierozoicon. Quibus accesSee Sold Price
Sold2017Lotto di occultismoMajoli Simone, Dies caniculares hoc est colloquia tria et viginti physica... Helenopoli: apud Ioh. Theobald. Schönvvetter, 1608-18 3 parti in 2 volumi in-4° (mm 243x180). Pagine [8], 184, caSee Sold Price
Sold201717th century engravings of Biblical scenesHeading: Author: Visscher, Claes Jansz Title: Theatrum Biblicum hoc est Historiae Sacre veteris et novi Testamenti. Place Published: Amsterdam Publisher:Nicolaus Johannes Visscher Date PublishedSee Sold Price
Sold2018Antonio de Molina THYMIAMA SACERDOTALE HOC ESTAntonio de Molina THYMIAMA SACERDOTALE HOC EST MEDITATIONES PIAE ANTE ET POST CELEBRATIONEM MISSAE PER SINGULAS HEBDOMADE DIES DEUOTAE EXERCENDAE 1624 Vellum Binding Apud Petrum Henningium MeditationsSee Sold Price
Sold20221567 GENEALOGY of CHRIST by Cunmann Flinspach antique 16th century FOLIOFlinspach, Cunmann (1527-1571, German theologian) Genealogiae Christi et Omnium Populorum Tabulae: Hoc Est, de Arcano Dei Consilio Nascendi Messiae ex Sem Basel: Joannes Oporinus, 1567. First and onlySee Sold Price
Sold20231684 HUNGARIAN CINNABAR history alchemical applications antique Gabriel ClauderInventum cinnabarinum, hoc est, dissertatio de cinnabari nativa Hungarica, longa circulatione in maiorem efficaciam fixata et exaltata by Clauder (Gabriel) Jena, Johann Bielke, 1684. first edition titSee Sold Price
Sold2022MAIER, MICHAEL. 1568-1622. Viatorium hoc est de Montibus Planetarum Septem seu Metallorum. Oppen...MAIER, MICHAEL. 1568-1622. Viatorium hoc est de Montibus Planetarum Septem seu Metallorum. Oppenheim: Hieronymus Galler, 1618. 4to (191 x 163 mm). Title page with woodcut borders, 7 woodcut illustratiSee Sold Price
Sold2023Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605)Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605) Ulisse Aldrovandi (Italian, 1522-1605) a set of four hand-coloured engravings of birds, taken from 'Ornithologiae hoc est de avibus Historiae libri XII' image 32See Sold Price
Sold2024Dali Original 1967 Bilblia Sacra Jesus's Death Framed LithographSalvador Dali. "Cum ergo accepisset Iesus acetum, dixit: Consummatum est. Et inclinato capite tradidit spiritum (When he had received the drink, Jesus said, "It is finished." With that, he bowed his hSee Sold Price
Sold2017Aetius, Contractae ex veteribus medicinae...Aetius Amidenus, Contractae ex veteribus medicinae tetrabiblos, hoc est quaternio, id est libri universales quaruor, singuli quatuor sermones complectetes, ut sint in summa quatuor sermonumquaternioneSee Sold Price
Sold2018Dali 1967 Biblia Sacra Ressurection Original FramedSalvador Dali. "Tradidi enim vobis in primis quod et accepi: quoniam Christus mortuus est. et quia sepultus est, et quia resurrexit tertia die (For I delivered unto you first of all that which I alsoSee Sold Price
Sold2017Tau Tau statueStatue "Tau-Tau" ancestrale présentée assise, en érection. Son regard est intériorisé et protecteur. Bois dur, marques d'usage. Toraja, Sa'dam, Sulawesi, 20ème siècle Environ 130cmSee Sold Price
Sold2022BRACELET/COLLIER EN OR, SAPHIRS ET DIAMANTSentièrement réalisée avec une série de seize saphirs taille goutte entourés de diamants huit-huit, la partie de la chaîne est amovible et réalisée avec des mailSee Sold Price
Sold2022COLLIER EN OR, PERLES DE CULTURE ET DIAMANTScomposé de trois rangs de perles disposées en gradation de diam. 4,0 à 8,0 mm environ, le fermoir stylisé d'une fleur en diamants, il est amovible et peut être porté commSee Sold Price
Sold2021Dali 1967 Original Biblia Sacra Mathathias LithographSalvador Dali. "Omnis compositio eius ablata est; quae erat libera facta est ancilla. Et ecce sancta nostra et pulhritudo nostra et claritas nostra desolata est (All her ornaments are taken away. SheSee Sold Price
Sold2022Dali 1967 Original Biblia Sacra Mathathias Lithograph FramedSalvador Dali. "Omnis compositio eius ablata est; quae erat libera facta est ancilla. Et ecce sancta nostra et pulhritudo nostra et claritas nostra desolata est (All her ornaments are taken away. SheSee Sold Price
Sold2021Daum, Nancy, "Algues et Poissons" VaseDaum (Nancy, France, est. 1878) "Algues et Poissons" Vase circa 1898 cameo glass, enamel with partial gilt mark on the underside 7 1/4 x 5 1/4 inchesSee Sold Price
Sold2022LOUIS XVIDescription Français: Table console d'époque LOUIS XVI en bois gris et doré, sur pattes fuselées et décorées de lauriers. Le plateau est en marbre et au cintrage accentuSee Sold Price
Sold2022MAUBOUSSIN - ANNÉES 1935(Attribué à) MAUBOUSSIN - ANNÉES 1935 GRANDE BROCHE PLATINE ET DIAMANTS Elle est de forme ovale à décor de drapés pavés de diamants taille brillant et baguette (TA)See Sold Price
Sold2022SEAMAN SCHEPPS - ANNÉES 1960SEAMAN SCHEPPS - ANNÉES 1960 BRACELET FORÇAT OR ET BOIS Il est composé de maillons ovales dans une alternance d'or 18K et de bois précieux. Siglé et numéroté. PoidsSee Sold Price
Sold2023ANNÉES 1860 - 1880ANNÉES 1860 - 1880 GRAND PENDENTIF NÉO-RENAISSANCE "PÉLICAN ET SES ENFANTS" Il est de forme trapézoïdale et représente au centre la scène symboliste du pélicanSee Sold Price
Sold2022ANNÉES 1860ANNÉES 1860 PRÉCIEUX PENDENTIF CAMÉE ET ÉMAIL Il est en forme d'écusson à décor d'arabesques émaillées bleues, oranges et noires. L'ensemble est rehaussSee Sold Price
Sold2022BAGUE ÉMERAUDE ET DIAMANTSBAGUE ÉMERAUDE ET DIAMANTS Elle est ornée d'une importante émeraude rectangulaire en châton à griffes dans un entourage de petits diamants taille brillant. Monture en or grisSee Sold Price
12 mins LeftBonhamsVICTORIA YAKUSHA (1982) Tabouret Duzhyi2022Monogrammé 'VY', numéroté '1/8' et est...€2,500
1 day LeftBonhamsSALVADOR DALI (1904-1989) Tristan et Iseult, 1970 (Michler & Löpsinger, 406-426; Field, 70....€6,500
1 day LeftBonhamsLÉONARD TSUGUHARU FOUJITA (1886-1968) Petit Garçon en Chemise Rayée, 1929 (Buiss...€400
Jun 13TheRedFinch AuctionsAucassin And Nicolette. Pissarro. With 5 Woodcuts. Eragny Press, 1903.$1,500
1 day LeftBonhamsFERNAND LÉGER (1881-1955) Cirque, 1950 Édition originale de ce manuscrit reproduit en ...€6,500
Jun 06Piguet Hôtel des VentesTable d'apparat néo-gothique d'époque Charles X, h. 85 cm, diam. 105 cmCHF 15,000
1 day LeftBonhamsMARC CHAGALL (1887-1985) Dessins pour la Bible, Verve, 1960 (Cramer, 42; Mourlot, 230-277)Revue ...€800
12 mins LeftBonhamsMARIO MINALE (1973) Chaise Red Blue Lego2007Edition Droog, épreuve d'artistePlaque de l'...€3,200
1 day LeftBonhamsBERNARD BUFFET (1928-1999) Carmen, Decors et Costumes, 1981 (Sorlier, 501-515)Portfolio comprena...€4,800
Jun 07Freeman's | Hindman[MAP]. TODESCHI, Pietro. [Nova et Acurata Totius Americae Tabula auct. G.I. Blaeu] America quarta$5,000
Jun 06BonhamsPIERRE ET GILLES (Nés en 1950; 1953) Le garçon dans la prairie, Frédéric 1998€12,000
Jun 06BonhamsPIERRE KLOSSOWSKI (1905-2001) Le jeune page provoquant le frère Damien ou Ogier et Damien ...€20,000
12 mins LeftBonhamsVICTORIA YAKUSHA (1982) Banc Volyk II2022Monogrammé 'VY' et numéroté '3/8'Ztista ...€2,500