Berlin, Berlin, Germany
Rare Books, Prints, Classical Art
.
Lot Number: Lowest
0049: Beraldo, Fillipo Libellus quo septem sapientum Sententiae discuntiuntur. Mit einer originalenEst. €1,200-€1,500
0050: Boussard, Geoffrey De cotinentia sacerdotu. Sub hac questione noua. Vtru Papa possit cu sacerdoteEst. €1,800-€2,250Lot Passed
0051: Interessante Bibliothek von ca. 50 Werken (meist) 16. und 17. Jahrhundert in dekorativen EinbäEst. €3,000-€3,750
0052: Isokrates Isocratis Scripta : Quae Quidem Nunc Extant, omnia, Graecolatina, postremo recognita:Est. €300-€375Lot Passed
0053: Capitoli dell'Academia de gli ardenti di Bologna nuovamente riformati. Mit gestochenem Titelblatt.Est. €900-€1,125Lot Passed
0054: Erpenius, Thomas Grammatica ebreaea generalis. Mit Holzschnitt-Druckermarke auf Titel. Leiden,Est. €650-€812Lot Passed
0055: Liber psalmorum Hebraice, cum versione Latina Santis Pagnini. Mit Holzschnitt-Druckermarke. Basel,Est. €300-€375Lot Passed
0056: Justinus (Märtyrer) Les euvres de sainct Iustin Philosophe & Martyr, mises de Grec en langageEst. €1,000-€1,250Lot Passed
0057: Lactantius, Lucius Coclius Firmianus Divinaru(m) Institutionum Lib VII. De Ira Dei Liber I. DeEst. €300-€375
0058: Livius, Titus (Titi Livii ... Libri Omnes, Quotquot ad nostram aetatem pervenerunt.) Zweiter Bd.Est. €750-€937Lot Passed
0059: Luther, Martin Colloquia Oder Christliche Nützliche Tischreden Doctoris Martini Lutheri/ so erEst. €1,500-€1,875Lot Passed
0060: Machiavelli, Niccolo Tutte le opere, divise in V. parti. Mit Holzschnitt-Titelporträt. O.O. u.Est. €450-€562Lot Passed
0061: Macropedius, Gregorius (d. i. Joris van Langeveldt). Asotus evangelicus, seu evangelica de filioEst. €750-€937Lot Passed
0062: Magnenus, Johann Chrysostom De tabaco exercitationes. Den Haag, Vlacq, 1658. 24, 264 S. 12°.Est. €400-€500Lot Passed
0063: Marca, Pierre de Opuscula Petri de Marca Archiepiscopi parisiensis, nunc primum in lucem edita. MitEst. €600-€750Lot Passed
0064: Marcellinus, Ammianus Rerum Gestarum Qui De Xxxi Supersunt, Libri Xviii. Ope MSS. codicum emendatiEst. €600-€750
0065: Marcellus, Christophorus Exercitationes in septem libris psalmis. Rom, Marcellus Silber aliasEst. €450-€562
0066: Martyrologium Romanum. Ad novam Kalendarij rationem, & Ecclesiasticae historiae veritatemEst. €450-€562
0067: Articella cum commento. Nouissime per... Hieronymu(m) de salijs faue(n)tinu(m) recognita etEst. €1,500-€1,875Lot Passed
0068: Melanchthon, Philipp De arbore consanguinitatis et affinitatis, sive de gradibus. Wittenberg, JosephEst. €600-€750Lot Passed
0070: (Murner, Thomas) Die Narren beschwerung. Ein gar sehr nutzliches /kurtzweyliges unnd lustiges BüEst. €12,000-€15,000
0071: Musso, Cornelio Il primo libro delle prediche. Mit Holzschnitt-Druckermarke auf dem Titel, einigenEst. €300-€375
0072: Nifo, Agostino Ori apollinis niliaci de hieroglyphicis notis lib. II à Bernardino VicentoEst. €450-€562
0073: Goltzius, Hubertus C. Iulius Caesar sive historiae imperatorum Caesarumque Romanorum ex antiquisEst. €600-€750