Marklin, LGB, Bemo, Rivarossi, Fleischmann 2014-05-25 Auction - 183 Price Results - Auktionshuset i Solna in se - Page 7

ELLOK, 2 st, 37415, Marklin, H0ELLOK, 1298 142, Bemo, skala 1:87, H0m smalsparTAGSATS, 2870, Marklin, H0
Solna, Sweden

Marklin, LGB, Bemo, Rivarossi, Fleischmann

Liliput, HAG and more! Our second special auction featuring model trains of different scales. Good luck!
Lot Number: Lowest
VAGNAR, 3 st, Roco, H0: Passagerarvagnar. Ena med kartong. Smarre slitage, funktion ej kontrollerad. (157)
0145: VAGNAR, 3 st, Roco, H0Est. SEK 600-SEK 900Lot Passed
ANGLOK med TENDER, No. 111, Tenshodo, H0: Med tralada. Bruksslitage, ej funktionsprovad. Dampflokomotive mit tender. (125)
0146: ANGLOK med TENDER, No. 111, Tenshodo, H0Est. SEK 1,200-SEK 1,800
TANKLOK, 2 st, Tenshodo, H0: No. 128. Med kartong. Bruksslitage, ej funktionsprovad. (131)
0147: TANKLOK, 2 st, Tenshodo, H0Est. SEK 600-SEK 900
ANGLOK med TENDER, 1360 011952, Fleischmann, H0: Utan kartong. Bruksslitage, fargbortfall. Dampflokomotive mit tender. (127)
0148: ANGLOK med TENDER, 1360 011952, Fleischmann, H0Est. SEK 600-SEK 900
ANGLOK, 3 st, Fleischmann, H0: 1315, 1324 och 1351F. Med kartong. Smarre slitage, funktion ej kontrollerad. Dampflokomotive. (128)
0149: ANGLOK, 3 st, Fleischmann, H0Est. SEK 1,200-SEK 1,800
VAGNAR, 13 st, Fleischmann, H0: 1440, 1440, 1440, 1441, 1206, 1464S, 1464S, 1467J, 1467G, 1470G, 1475N, 1213D, 1475N. Ej genomgangna, kartonger med visst slitage, ej funktionsprovade. (129)
0150: VAGNAR, 13 st, Fleischmann, H0Est. SEK 2,000-SEK 3,000
ANGLOK & VAGNAR, 6 st, Fleischmann, H0: 3 anglok utan tender (70091, 1320 90 1952, 1350 24 001) samt 3 vagnar med kartong. Bruksslitage, vagnar med losa delar, ej funktionsprovad. (130)
0151: ANGLOK & VAGNAR, 6 st, Fleischmann, H0Est. SEK 600-SEK 900
ELLOK, 1333, Fleischmann, H0: Svenskt ellok. Utan kartong. Bruksslitage, ej funktionsprovad. (133)
0152: ELLOK, 1333, Fleischmann, H0Est. SEK 600-SEK 900
DIESELLOK, 1340, Fleischmann, H0: Utan kartong. Bruksslitage, funktion ej kontrollerad. (134)
0153: DIESELLOK, 1340, Fleischmann, H0Est. SEK 1,200-SEK 1,800
ANGLOK med TENDER, L SP/R, Rivarossi, H0: Hart slitage, fargbortfall. Funktion ej kontrollerad. Med kartong. Dampflokomotive mit tender. (175)
0154: ANGLOK med TENDER, L SP/R, Rivarossi, H0Est. SEK 2,000-SEK 3,000
DIESELLOK, 2 delar, Rivarossi, H0: Southern Pacific. A+B-del. Hart slitage, funktion ej kontrollerad. 177
0155: DIESELLOK, 2 delar, Rivarossi, H0Est. SEK 800-SEK 1,200
LOK, 2 delar, Rivarossi, H0: Hart slitage, skada/detalj saknas. Funktion ej kontrollerad. 178
0156: LOK, 2 delar, Rivarossi, H0Est. SEK 800-SEK 1,200
DIESELLOK, A FM/B, Rivarossi, H0: Bruksslitage, funktion ej kontrollerad. (176)
0157: DIESELLOK, A FM/B, Rivarossi, H0Est. SEK 5,000-SEK 7,500
LOK & VAGNAR, Rivarossi, H0: Bruksslitage. (168)
0158: LOK & VAGNAR, Rivarossi, H0Est. SEK 1,000-SEK 1,500
VAGNAR, 11 st, Rivarossi, H0: Bland annat C Box/4, C Box/6, C Box/7, C Box/8, C Flat/T med mera. Ej genomgangna, ej funktionsprovade. Med kartong. (164)
0159: VAGNAR, 11 st, Rivarossi, H0Est. SEK 1,000-SEK 1,500
VAGNAR, 14 st, Rivarossi, H0: Bland annat C Gon, C MP, V Cab, C Poz/g, C Flat/1, C R, C Reef/1 med mera. Ej genomgangna, ej funktionsprovade. Med kartong. (166)
0160: VAGNAR, 14 st, Rivarossi, H0Est. SEK 2,000-SEK 3,000
VAGNAR, 7 st, Rivarossi, H0: Bland annat C Flat/2, C Box/1, C Boom, C Reef/2 med mera. Ej genomgangna, ej funktionsprovade. Med kartong. (165)
0161: VAGNAR, 7 st, Rivarossi, H0Est. SEK 600-SEK 900
VAGNAR, 4 st, Rivarossi, H0: 2255, 2256, 2257, 2259. Med plastetui. Ej genomgangna, ej funktionsprovade. (136)
0162: VAGNAR, 4 st, Rivarossi, H0Est. SEK 400-SEK 600
PERSONVAGNAR, 4 st, Rivarossi, H0: 2716, 2717, 2732, 2743. Med plastetui. Ej genomgangna, ej funktionsprovade. (138)
0163: PERSONVAGNAR, 4 st, Rivarossi, H0Est. SEK 600-SEK 900
VANDSKIVA & RALS, Rivarossi: Vandskiva med kartong (5104) samt 2 forpackningar rals. Hart slitage, lagningar (?). Ena forpackningen med rals med rost. Ej funktionsprovad. 5104 (174)
0164: VANDSKIVA & RALS, RivarossiEst. SEK 600-SEK 900
LOK & VAGNAR, 28 st, Liliput, H0: Ellok 113 med kartong, instruktioner och tillbehor samt diverse vagnar. Ej genomgangna, ej funktionsprovade. (136)
0165: LOK & VAGNAR, 28 st, Liliput, H0Est. SEK 1,000-SEK 1,500
DIESELLOK, T44 269, Jeco, Digital H0: Svenskt diesellok med ljud. Med kartong, tillbehor och instruktion. Bruksslitage, bojda/defekta grindar, funktion ej kontrollerad. (153)
0166: DIESELLOK, T44 269, Jeco, Digital H0Est. SEK 1,000-SEK 1,500
VAGNAR, 18 st, H0: 18 diverse vagnar samt 1 Electrotren (1302). Bruksslitage, funktion ej kontrollerad Marklin/Maerklin. (147)
0167: VAGNAR, 18 st, H0Est. SEK 500-SEK 750
RESERVDELAR, diverse fabrikat: Diverse. Hart slitage. (158)
0168: RESERVDELAR, diverse fabrikatEst. SEK 500-SEK 750