Sold2022ARISTOTELES LOGICA ARISTOTELIS LIBRI LOGICORUM (...)ARISTOTELES 384 v. Chr. Stageira - 322 v. Chr. Euboea LOGICA ARISTOTELIS LIBRI LOGICORUM (...) Paris 1536 Gepraegter Schweinsledereinband mit 2 Bronzeschliessen; 271 roemisch nummerierte Seiten. 34,5See Sold Price
Sold2017ARISTOTELES. Aristotelous PoliticonARISTOTELES. Aristotelous Politicōn ta sōzōmena. Aristotelis Politicorum libri superstites Editio noua.Helmstedt, Henning Müller, 16564to, 195x165 mm; Legatura coeva piena pergamena ,See Sold Price
Sold2022ARISTOTELIS STAGIRITAE.- ARISTOTELIS STAGIRITAE. LIBRI OMNES, QUIBUS TOTA MORALIS PHILOSOPHIA, QUAE AD FORMANDOS MORES TUM SINGULORUM, TUM FAMILIAS, TUM CIVITATIS, SPECTAT, CONTINETUR. TOMUS QUINTUS.Apud Iacobum Stoer 1607See Sold Price
Sold2022ARISTOTELES-JAVELLI. Super octo libros Aristotelis de Physico Auditu.ARISTOTELES-JAVELLI, Crisostomo. Super octo libros Aristotelis de Physico Auditu. Quaestiones subtilissimae, in quibus clarissime resovuntur dubia Aristotelis & Commentatoris. Eaque ut plurimum deSee Sold Price
Sold20231691 ARISTOTLE antique ARISTOTELIS STAGIRITAE VELLUM BINDING Greek & Latin textARISTOTELE Naturalis auscultationis libri octo Padova: Ex Tipographia Seminarii, 1691 Size 3.5 by 6" 499 pages Original vellum with manuscript title on the spine Very good condition. some wear of bindSee Sold Price
Sold2017Georgius Agricola: De re metallica libri XIIGeorgius Agricola: De re metallica libri XII Basel, Froben, 1556 538 Seiten mit zahlreichen, teils ganzseitigen Holzdrucken, zuzüglich einem umfangreichen Index von 72 Seiten. Holzdeckel mit geprägtSee Sold Price
Sold2020Architecture. PALLADIO. I quattro libriPALLADIO, Andrea. I quattro libri dell'architettura di Andrea Palladio. Ne' quali, dopo vn breue trattato de' cinque ordini, & di quelli auertimenti, che sono piu necessarij nel fabricare; si tratSee Sold Price
Sold20221497 INCUNABLE ARISTOTELIS METAPHYSICA INCUNABULA rare 15th CENTURY vellum FOLIOQuaestiones in Aristotelis Metaphysica... Venice, Bonetus Locatellus per Octavianus Scotus Nov. 20, 1497. Small folio: 8.5 by 12" 128 (of 132) leaves Limp vellum, manuscript title on the spine. 13th cSee Sold Price
Sold2022Piero Fornasetti, Libri table lamp and paper basketPiero Fornasetti Libri table lamp and Libri paper basket Fornasetti MilanoItaly, c. 1995transfer-printed lacquered vellum, brass, linen 34 h × 18 dia in (86 × 46 cm) 11.25 h &timSee Sold Price
Sold2022Galileana. MICALORI. Della Sfera Mondiale Libri Quattro.MICALORI, Giacomo. Della Sfera Mondiale Libri Quattro.Urbino, Mazzantini, 1626In-4to, mm. 250x155; Legatura coeva in cartonato alla rustica; èè. [8], 139,[5]. Frontespizio in rosso e nero coSee Sold Price
Sold2019PALLADIO, Andrea (1518-1580) - I quattro libri dell'PALLADIO, Andrea (1518-1580) - I quattro libri dell' architettura. Venice: Domenico De Franceschi, 1570 [ma Venezia, Giambattista Pasquali, circa 1768]. The counterfeit 1768 edition with engraved illuSee Sold Price
Sold2022VEGETIUS RENATUS (FLAVIUS) De re militari libri quatuor, Paris, Christian WechelVEGETIUS RENATUS (FLAVIUS) De re militari libri quatuor, full-page woodcut portrait of the author on verso, some repairs to title-page resulting to small loss to printer's device and portrait and touSee Sold Price
Sold2022Bede, the Venerable. Historiæ ecclesiasticæ gentis Anglorum libri V., first edition,Bede, Saint, the Venerable. Historiæ ecclesiasticæ gentis Anglorum libri V., first edition, second issue (with A1 cancelled and replaced with three leaves bearing half-title, cancel title, aSee Sold Price
Sold2017DEL RIO. Disquisitionum magicarum libri sexDel Rio, Martin Antonio. Disquisitionum magicarum libri sex, in tres tomos partiti. Auctore Martino Delrio Societatis Iesu presbytero, ... Tomus primus [-tertius]. Nunc secundis curis auctior longè,See Sold Price
Sold2022Medicine. MARZIO. De homine libri duo.MARZIO, Galeotto. De homine libri duo. Torino, Giovanni Angelo e Bernardino da Silva, 1517In-8vo, 210x150 mm. Legatura in pergamena rigida, tassello in pelle con titolo in oro al dorso, tagli coloratiSee Sold Price
Sold2022Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibusAstronomie Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibus illustrati. Mit Holzschnitt-Druckermarke auf Titel u. 41 Holzschnitten im Text (darunter 2 VolvSee Sold Price
Sold2018[MAGIC AND WITCHCRAFT] DEL RIO, Magicarum Libri sexTHE WITCHES OF SALEM TRIAL DEL RIO, MARTINO. Disquisitionum Magicarum Libri sex. Venetiis : apud Ioan. Antonium & Iacobum de Franciscis 1606. 3 vols in 8vo bound together (22 x 15 cm), contemporary haSee Sold Price
Sold2018Dempster, De Etruria regali libri VIII...Dempster Thomas, De Etruria regali libri VIII... Florentiae: apud Joannem Cajetanum Tartinium, 1723-26. 2 volumi in-folio (mm 335x222). Pagine [48], 464, [2]; [38], 553, [3], 119, [1], DoppSee Sold Price
Sold2022Botany. CLUSIUS ATREBATIS. Exotericorum Libri Decem.CLUSIUS ATREBATIS, Carolus [L'ECLUSE, Charles de]. Exotericorum Libri Decem: Quibus Animalium, Plantarum, Aromatum, aliorumque peregrinorum Fructuum historiae describuntur. Item Petri Bellonii ObservaSee Sold Price
Sold2017EUCLIDES. Euclidis Elementorum Libri XV.EUCLIDES. Euclidis Elementorum Libri XV. Accessit XVI. de Solidorum Regularium cuiuslibet intra quodlibet comparatione. … Nunc tertio editi... Auctore Christoforo Clavio Bambergensi.Colonia, a speseSee Sold Price
Sold2019Bremer Press.- Augustine (Saint) De civitate dei libriBremer Press.- Augustine (Saint) De civitate dei libri XXII, edited by Carl Weyman, number 34 of 385 copies on Zanders mould-made paper, printed in Antiqua, title and initials by Anna Simons, traces oSee Sold Price
Sold2018'Libri' lamp base, 1950sPiero Fornasetti, H. 44.3 cm. Made by Fornasetti, Milan, 1996. Sheet metal, painted, brass. Marked: Maker's label, N. 1/96 FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY.See Sold Price
Sold2022OVIDIUS. Tristium Libri.OVIDIUS, Publius Naso. Tristium Libri cum luculentissimis commentariis Reverendissimi domini Bartholomei Merule…[Colophon:] Toscolano, Alessandro Paganini, 15268vo, 200x140 mm. Legatura settecenSee Sold Price
Sold2017Gellius (Aulus), Noctium atticarum Libri undeuiginti,Gellius (Aulus) Noctium atticarum Libri undeuiginti, collation: ãã10 a-n8 o10 p8, Roman and some Greek type, title and large woodcut device of Jean Petit within woodcut historiated border, wSee Sold Price
7 days LeftJasper521633 HISTORY by Curtius Rufus Quintus antique ELZEVIER Historiarum libri w/ MAP$150
8 hrs LeftDoyle New YorkA fine illustrated Italian sixteenth-century work on fortification and military architecture$750(1 bid)
7 days LeftJasper521628 VENICE REPUBLIC ELZEVIR PRESS De Republica Venetorum antique VELLUM BINDING$200
7 days LeftJasper521784 Pomponius Mela CLASSICAL LATIN WORKS antique SCHOOL PRIZED VELLUM BINDING$200
7 days LeftJasper521726 Valerius Maximus antique factorum dictorumque memorabilium VELLUM BINDING$240
7 days LeftJasper521570 2 VOLS CANON LAW ANTIQUE NEVIZANO ASTENSII IOANNE SYLUAE NUPTIALIS vellum$320
7 days LeftJasper521548 Textbook of rhetoric in twelve books by Marcus Fabius Quintilianus antique$320