Antique Books and Modern Paintings 2012-04-28 Auction - 479 Price Results - Gonnelli Casa D' Aste in it - Page 8

409: Campriani Giovanni439: Marfori Savini Filippo42: Bacallar y Sanna Vicente
Firenze, Italy

Antique Books and Modern Paintings

Lot Number: Lowest
Gregorius [papa I]: Gregorius [papa I], Dialogo del moralissimo dottore della Chiesa Romana Messer Gregorio Papa... (Al colophon:) In Venetia: per Domenego Zio e fratelli Veneti, 1538. In-8° (mm 155x98). Carte 168
0170: Gregorius [papa I]Est. €200-€400
Grobert J: Grobert J, Observations sur les voitures a deux roues pour l'usage du commerce et le service du canon de bataille. A Paris: De l'imprimerie du Journal de Paris, an V. In-4° (mm 270x215). Pagine
0171: Grobert JEst. €200-€400
Groto Luigi: Groto Luigi, Les harangues de Louys Grotto aveugle [...] Tres-utiles a toutessortes de personnes... A Paris: Chez Gilles Robinot, 1611. In-8° (mm 163x110). Carte [8, l'ultima bianca], 318, [2].
0172: Groto LuigiEst. €150-€300Lot Passed
Guarini Giovanni Battista: Guarini Giovanni Battista, Il Pastor fido. Londra: per Giovanni Pickard, 1718. In-4° (mm 234x175). Pagine [16], 401, [1]. Con 8 tavole e 19 graziose vignette incise in rame da Chasteaux e
0173: Guarini Giovanni BattistaEst. €250-€500Lot Passed
Guicciardini Francesco,: Guicciardini Francesco, , Histoire des guerres d'Italie. Ecritte en italien par messire Francois Guicciardin, gentil-homme florentin, docteur és loix: & traduitte en françois par Hierosme Chomedey,
0174: Guicciardini Francesco,Est. €350-€700
Haller Albrecht (von): Haller Albrecht (von), Elementa physiologiae corporis humani. Lausannae: sumptibus Marci-Michael Bousquet, 1757. 8 volumi in-4°(mm 251x203). Pagine [8], XII, 520; [12], 497, [1]; [2], 492; [2], X,
0175: Haller Albrecht (von)Est. €600-€1,200
Hancarville Pierre Francois Hughes (d'): Hancarville Pierre Francois Hughes (d'), Antiquités etrusques, grecques et romaines, gravées par F.A. David avec leurs explications par... Paris: chez l'auteur, 1785. 5 volumi in-4°. (mm
0176: Hancarville Pierre Francois Hughes (d')Est. €600-€1,200
Herodianus Syrus, Paulus Diaconus, Eutropius, Aure: Herodianus Syrus, Paulus Diaconus, Eutropius, Aurelius Victor Sextus, [...] Herodiani Historiae libri VIII. Sexti Aurelii Victoris a D. Ceasare Augusto usque ad Theodosium excerpta. Eutropii
0177: Herodianus Syrus, Paulus Diaconus, Eutropius, AureEst. €700-€1,400
Herolt Johann: Herolt Johann, Sermones discipuli de tempore [...] Quadragesimale eiusdem: cum prontuario ac diversis tabulis... Venundantur Lugduni in vico Mercuriali in edibus: Johannes Huguethan, [1514]. 1
0178: Herolt JohannEst. €250-€500Lot Passed
Hieronymus (Santo): Hieronymus (Santo), Bella et Eletta Ammonitoria epistola [...] del coservar la verginitade, in volgare... (Al colophon:) In Bressa: per Damiano di Turlini, 1537. In-8° (mm 158x100). Carte [32].
0179: Hieronymus (Santo)Est. €300-€600
Hiob Ludolf: Hiob Ludolf, Ad suam Historiam Aethiopicam antehac editam commentarius in quo multa breviter dicta fusius narrantur: contraria refelluntur: atque hac occasione praeter res Aethiopicas multa autorum,
0180: Hiob LudolfEst. €300-€600
Hugo Herman: Hugo Herman, Obsidio Bredana. Armis Philippi 4. Auspiciis Isabellae ductu Ambrosii Spinola perfecta. Antuerpiae: ex officina plantiniana, 1629. In-folio (mm 315x200). Pagine [8], 129, [3]. Bel
0181: Hugo HermanEst. €500-€1,000
Hyginus Caius Julius: Hyginus Caius Julius, Fabularum Liber. Poeticon astronomicon. De fabulosis narrationibus liber. Mythologiarum libri III. Phaenomena. De sphaera. Basileae: apud Ioan. Hervagium, anno 1535 mense
0182: Hyginus Caius JuliusEst. €300-€600
0183: Hyginus Caius JuliusEst. €200-€400
Imperato Ferrante: Imperato Ferrante, Historia naturale di Ferrante Imperato napolitano. Nella quale ordinatamente si tratta della diversa condition di minere, pietre pretiose, & altre curiosità. Con varie historie di
0184: Imperato FerranteEst. €1,500-€3,000
Inghirami Curzio: Inghirami Curzio, Ethruscarum antiquitatum fragmenta, quibus vrbis Romae, aliarumque gentium primordia, mores, & res gestae indicantur a Curtio Inghiramio reperta Scornelli propè Vulterram. Duplex
0185: Inghirami CurzioEst. €600-€1,200
Iosephus Flavius: Iosephus Flavius, Delle antichità & guerre giudaiche. Nuovamente raccolte tutte insieme & da molti errori emendate. In Venetia: appresso Giacomo Cornetti, 1585. 3 parti in 1 volume in-4° (mm
0186: Iosephus FlaviusEst. €400-€800
Isocrates: Isocrates, [Orationes, graece:] Isokratous logoi... Isocratis orationes omnes, quarum nomina in sequenti iuvenes pagina. Francofurti: 1540. In-8° (mm 155x95). Carte [28], 349, [3]. Titolo
0187: IsocratesEst. €150-€300
Iulianus Flavius Claudius: Iulianus Flavius Claudius, Opera quae quidem reperiri potuerunt omnia. [Graece et latine]. Parisiis: sumptibus Sebastiani Cramoisy, 1630. 2 parti in 1 volume in-4° (mm 240x170). Pagine [44], 558,
0188: Iulianus Flavius ClaudiusEst. €120-€240
Iuvenalis Decimus Iunius: Iuvenalis Decimus Iunius, Iuuenalis vna cum Au. Persio nuper recogniti. (Al fine:) Florentiae: per haeredes Philippi Iuntae Florentini, 1519. In-8°(mm 163x98). Carte 80. Spazi capitali, marca
0189: Iuvenalis Decimus IuniusEst. €300-€600
Jean de Jandun, Del Medigo Elijah ben Moses Abba: Jean de Jandun, Del Medigo Elijah ben Moses Abba, Questione Ioannis de Ianduno de physico auditu nouiter emendate [...] Questione de primo motore, de efficientia mundi, de esse essentia & uno... (Al
0190: Jean de Jandun, Del Medigo Elijah ben Moses AbbaEst. €1,200-€2,400
Kinglake Alexander William: Kinglake Alexander William, The invasion of the Crimea: its origin and an account of its progress down the death of Lord Raglan... Edinburgh & London: William Blackwood, 1883-1889. 9 volumi in-16°
0192: Kinglake Alexander WilliamEst. €150-€300