Sold2018Lipsius. De Cruce Libri Tres, Plantin Moretus, 1599,Lipsius. De Cruce Libri Tres, Plantin Moretus, 1599, 4th ed., illus., apud Joannem Moretum. Provenance: Estate of Eileen Slocum located in the Harold Brown Villa in Newport, R.I.See Sold Price
Sold2017CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia:CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia: Giovanni Andrea Vavassore, 1558. Volume in 8vo (le cc. 33 e 34 sostituite da una fotocopia), in latino con il marchio tipografico dell'editore aSee Sold Price
Sold2017CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia:CICERONE, Marco Tullio. De Officis libri tres. Venezia: Paolo Manuzio, 1559; Volume in 8vo in latino con il marchio tipografico dell'editore al frontespizio. Legatura in mezza pelle.See Sold Price
Sold2022Cicero, Marcus Tullius und Samuel Rachel Philosophico Juridicus 1686Cicero, Marcus Tullius und Samuel Rachel; M. Tullii Ciceronis de Officiis Libri Tres, & in illos, Philosophico Juridicus, Published by Amsterdam: Wetstenius, 1686; Velum covers, 563pp plus index. InscSee Sold Price
Sold20221754 Leather Cicero Libri TresM. Tullii Ciceronis De Officiis Libri Tres …, printed at London by J. Roberts, MDCCLIV (1754). Title, 244, index. Leather binding cracked along joints, internally lacks blanks, early ink inscripSee Sold Price
Sold2022Obstetrics & Gynaecology.- Varanda (Jean de) De affectibus mulierum libri tres, bound with 2 otherObstetrics & Gynaecology.- Varanda (Jean de) De affectibus mulierum libri tres, Hanover, P.Anton, 1619; Tractatus therapeuticus primus de morbis ventriculi, Montpellier, F.Chouët, 1620 bound withSee Sold Price
Sold20181726 Antique Vellum Bound Book Synagoga Vetere Judaica1726 ANTIQUE VELLUM BOUND BOOK SYNAGOGA VETERE De synagoga vetere libri tres : quibus tum de nominibus, structurâ, origine, præfectis, ministris, & sacris synagogarum, agitur; tum præcipue, formamSee Sold Price
Sold20181703 Clarendon Press Hieronymi De Are PoeticaClarendon Press printing "Marci Hieronymi Vidae Cremonensis Albae Episcopi De Arte Poetica Libri Tres", printed at Oxford, MDCCXXIII (1703). Half and full-title, [IX], 131 pages. Leather binding verySee Sold Price
Sold20231588 ANTIQUITIES of JEWS Josephus Flavius antique 16h CENTURY VELLUM JudaicaJosephus, Flavius. Opera. De Antiquitatibus Judaicis libri xx ... Frankfurt a M: Sigismund Feyerabend, 1588 (4), 481, (33)ff and colophon leaf, decorated initials and tailpieces; Blind-ruled vellum SiSee Sold Price
Sold2022Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibusAstronomie Mizauld, Antoine De mundi sphaera, seu Cosmographia, Libri tres: figuris et demonstrationibus illustrati. Mit Holzschnitt-Druckermarke auf Titel u. 41 Holzschnitten im Text (darunter 2 VolvSee Sold Price
Sold2018Grotius, Hugo De jure belli ac pacis libri tres, inGrotius, Hugo De jure belli ac pacis libri tres, in quibus jus Naturae & Gentium, item juris publici praecipua explicantur. Editio Nova cum annotatis Auctoris ... Titel in Rot u. Schwarz sowie mit HolSee Sold Price
Sold2018De Jure Belli Ac Pacis Libri Tres.Grotius, Hugo. De Jure Belli Ac Pacis Libri Tres. Amsterdam: Officina Westeniana, 1720. Full brown morocco with splotchy red endpapers and speckled edges. [14], xxxv, [5], 936, 1-43, [85] pp. PortraitSee Sold Price
Sold20211650 MATHEMATICS GRAMMAR PHILOLOGY GREEK HISTORY VELLUMDe historicis Graecis libri IV. Lugduni Batavorum, ex officinâ Ioannis Maire, 1651. Bound with: De quatuor artibus popularibus, de philologia, et scientiis mathematicis ... libri tres. Amstelædami,See Sold Price
Sold20151680 Hugo Grotius De Jure Belli ac Pacis (On the Law ofHugonis Grotii De jure belli ac pacis libri tres, in quibus jus naturae & gentium, item juris publici praecipua explicantur. Editio Novissima. Cum annotatis auctoris, ejusdemque dissertatione de MariSee Sold Price
Sold2018[Medicine] Lemnius on Secrets of Nature, 1590Lemnius, Levinus (1505-1568.) DE MIRACULIS OCCULTIS NATURAE, LIBRI IIII. Frankfurt: Wecheli, 1590. 4.75" x 3.25". [16], 582, [54] pp. In modern fair morocco. Title toned, with early ink, small hole. TSee Sold Price
Sold2022Le Paulmier de Grentemesnil (Julien) De morbis contagiosis libri septem, second edition, Frankfurt,Le Paulmier de Grentemesnil (Julien) De morbis contagiosis libri septem, second edition, woodcut device to title and verso of final leaf, contemporary ink signature of Robert Nicaud (writer on hypochoSee Sold Price
Sold20211595 HISTORY of PERSIA by B.BRISSON DE REGIO PERSARUM[HISTORY. PERSIA] DE REGIO PERSARUM PRINCIPATU LIBRI III Additi indices tres (...) editio altera in qua quid sit preastitum, etc. B. Brisson. (Heidelberg), Hieronymus Commelin, 1595. 378 pp. Printer'sSee Sold Price
Sold20231705 JEWISH LAWS & CUSTOMS antique JUDAICA vellum De Legibus HebraeorumDe Legibus Hebraeorum, Ritualibus et earum Rationibus, libri tres. Editio tertium Lipsiae (Leipzig), Apud Ioh. Frid. Zeitlerum, 1705 Size 7 by 8.5" 10 lvs, 756 pp, (757)-1504pp, 41 lvs Three parts inSee Sold Price
Sold20241574 Reynard the Fox ILLUSTRATED by Jost Amman antique SCARCE vellum boundSpeculum vitae aulicae. De admirabili fallacia et astutia vulpeculae Reinike's libri quatuor. Frankfurt, Impensis Sigismundi Feyerabend ; 1574 (colophon dated 1575) First edition of first Latin translSee Sold Price
Sold2020Gerardus Vossius, Qvatvor Artibus Popularibus.Gerardus Vossius, Gerardi Ioannis Vossii de Qvatvor Artibus Popularibus de philologia et Scientiis Mathematicis cui Operi subjungitur, Chronologia Mathtematicorvm, Libri Tres. 1660.See Sold Price
Sold20233 Works on Catholic Thought and Philosophy3 volumes. ++ Jacques Nouet. La Vie Mystique De Jesus Dans Le Tres-Saint Sacrement. Francois Muguet, A Paris, 1692. 8vo. Contemporary leather. Staining on edge of text block. Writing on end papers. ++See Sold Price
Sold20211794 Vellum Binding Institutionum CanonicarumInstitutionum Canonicarum. Libri Tres. Ad Usum Seminarii Neap. Tomus 1 Liber 1, by Julio Laurentio Selvagio, published Placidum Barco Lopez in via de la Cruz, 1794. 408 pages. Nicely bound in vellun,See Sold Price
Sold2016CAMPANELLA, Tommaso. De Sensu Rerum et MagiaCAMPANELLA, Tommaso. De Sensu Rerum et Magia, Libri Quatuor, Pars Mirabilis Occultae Philosophiae...Tobias Adami recensuit, et nunc primum evulgavit.Frankfurt, Egenolphus Emmelius, impensis GodefridiSee Sold Price
Sold20211650 De Bry Engraving Joannes LudovicusAn engraving of the philosopher Joannes Ludovicus by Johann Theodor De Bry printed for Jean-Jacques Boissard’s Bibliotheca Chalcographica, Johann Ammonius, Frankfurt, 1650.Backed to heavy paper, triSee Sold Price
Featured6 days LeftJasper521555 SURGERY ILLUSTRATED MEDICAL WORK antique FOILO vellum 16 Cent. GESSNER ED.$1,200
6 days LeftJasper521657 PLANTIN PRESS POETRY by Jacobus Wallius ANTIQUE VELLUM BOUND 17th CENTURY$190
May 22PiasaDogon statuette Mali Wood Late 19th century H: 44 cm Provenance: Ex Philippe Guimiot ; ex Jacques De€1,000
May 22PiasaPunu mask Gabon Wood and pigments Early 20th century H: 31 cm Provenance: Ex Philippe Guimiot, Ex€200
May 22PiasaDogon statue Mali Wood XIXth century or earlier Provenance : Ex collection Philippe Guimiot ; ex€5,000
May 22PiasaPunu mask Gabon Wood and pigments Early 20th century H: 31 cm Provenance: Ex Philippe Guimiot, Ex€200
May 22PiasaBoki head Nigeria Engraved wood XIXth century Provenance: Ex Philippe Guimiot, Ex collection€1,500
May 22PiasaLarge Guéré mask - Wobé Ivory Coast Wood, metal and fibre Late 19th century H: 39 cm€700
May 22PiasaBoki crest Nigeria Wood, skin and cowrie shells Early 20th century H: 31 cm Provenance: Ex Philippe€1,000
May 19HELIOS AUCTIONSA BRONZE GROUPING OF MERMAIDS BY TAUNI DE LESSEPS, FRENCH-AMERICAN, 1920 - 2001$900
6 days LeftJasper521599 WAR MACHINES ILLUSTRATED ANTIQUE Poliorceticon Siue de Machinis PLANTIN$1,000