Heckel, Erich
Similar Upcoming Sales
Heinrich Campendonck "Die Bettler (nach Bruegel)" original woodcutOtto Gleichmann original lithographUnold, MaxGrieshaber, HAPKnuth, Robert; Marcel Hardung and Adolphe LechtenbergZille, HeinrichZille, HeinrichMüller, Johann GeorgGrieshaber, HAPLithograph - Fernand Lger - Intrieur d'hpital - Dessins de Guerre 1915-16Feb 08, 2026Radierung Martin Kausche605 Lots AwayGrieshaber, HAPStraube, WilliamHaueisen, AlbertGrieshaber, HAPPablo Picasso, Composition (Johnson/Vollard 193; Monod 10485), Helene chez Archimede, LimitedFeb 14, 2026