Antiques 2016-04-26 Auction - 219 Price Results - Christiania Auktionsforretning AS in no - Page 3

Oslo, Norway

Antiques

Antiques
Lot Number: Lowest
Et par lysestaker i messing, 1800-tallet. (H:29cm): Et par lysestaker i messing, 1800-tallet. (H:29cm)
0049: Et par lysestaker i messing, 1800-tallet. (H:29cm)Est. NOK 2,500-NOK 3,750
Et par kåpestaker i messing, våpenskiold og eiernavn:: Et par kåpestaker i messing, våpenskiold og eiernavn: Hendrich Hess og Dorothea Leucht, dat. 1639, barokk. (H:20cm) Angivelig fra Vågå Kirke. Proveniens: Presteslekt Vågå.
0050: Et par kåpestaker i messing, våpenskiold og eiernavn:Est. NOK 15,000-NOK 22,500
Gulvur i mahogni med intarsia, Bergen, verket mrk.: Abraham FELTHUS BØE (1788-1862) Gulvur i mahogni med intarsia, Bergen, verket mrk. Aberdeen. (H:227cm)
0051: Gulvur i mahogni med intarsia, Bergen, verket mrk.Est. NOK 3,000-NOK 4,500
Klokkestell i skåret og malt tre, 1700-tallet (H:27cm): Klokkestell i skåret og malt tre, 1700-tallet (H:27cm) (Lommeur medfølger ikke)
0052: Klokkestell i skåret og malt tre, 1700-tallet (H:27cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Stettefat, 1700-tallet. (H:8/Ø:26cm): Stettefat, 1700-tallet. (H:8/Ø:26cm)
0053: Stettefat, 1700-tallet. (H:8/Ø:26cm)Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Dresser i eik, George II, England tidlig 1700-tallet.: Dresser i eik, George II, England tidlig 1700-tallet. (198x195x48cm)
0054: Dresser i eik, George II, England tidlig 1700-tallet.Est. NOK 4,000-NOK 6,000
Hengeskap med orig. maling, eierinitialer og dat. 1826.: Hengeskap med orig. maling, eierinitialer og dat. 1826. Numedal, Kravik skole. (101x78x26cm)
0055: Hengeskap med orig. maling, eierinitialer og dat. 1826.Est. NOK 6,000-NOK 9,000
Sarouk Ferahan, Iran ca 1920. (152x94cm): Sarouk Ferahan, Iran ca 1920. (152x94cm)
0056: Sarouk Ferahan, Iran ca 1920. (152x94cm)Est. NOK 6,000-NOK 9,000
Shirvan, ca. 1900. (175x116cm): Shirvan, ca. 1900. (175x116cm)
0057: Shirvan, ca. 1900. (175x116cm)Est. NOK 6,000-NOK 9,000
Sjakkbrikker i skåret elfenben, ant. Kina sent: Sjakkbrikker i skåret elfenben, ant. Kina sent 1800-tallet. (H:6-12cm)
0058: Sjakkbrikker i skåret elfenben, ant. Kina sentEst. NOK 4,000-NOK 6,000
Drikkekanne, skåret dekor med bibelske scener, ant.: Drikkekanne, skåret dekor med bibelske scener, ant. Jacop To. (H:24cm)
0060: Drikkekanne, skåret dekor med bibelske scener, ant.Est. NOK 12,000-NOK 18,000
Slirekniv i ben med beslag i nysølv, mrk. på: Slirekniv i ben med beslag i nysølv, mrk. på knivbladet. (L:21,5cm)
0061: Slirekniv i ben med beslag i nysølv, mrk. påEst. NOK 1,500-NOK 2,250
Ferdaskrin i eik med skåret dekor, 1700-tallet,: Ferdaskrin i eik med skåret dekor, 1700-tallet, sekundært understell. (67x50x46cm)
0063: Ferdaskrin i eik med skåret dekor, 1700-tallet,Est. NOK 5,000-NOK 7,500
Høyrygget stol med rester av orig. rødmaling,: Høyrygget stol med rester av orig. rødmaling, 1700-tallet. (H:109cm)
0065: Høyrygget stol med rester av orig. rødmaling,Est. NOK 10,000-NOK 15,000
Amber med orig. malt dekor, dat. 1843. (H:29/Ø:31cm): Amber med orig. malt dekor, dat. 1843. (H:29/Ø:31cm)
0066: Amber med orig. malt dekor, dat. 1843. (H:29/Ø:31cm)Est. NOK 3,000-NOK 4,500
2 stk. høyryggede stoler med gyldenlær, barokk.: 2 stk. høyryggede stoler med gyldenlær, barokk.
0067: 2 stk. høyryggede stoler med gyldenlær, barokk.Est. NOK 5,000-NOK 7,500
Stol med skåret dekor, 1700-tallet.: Stol med skåret dekor, 1700-tallet.
0068: Stol med skåret dekor, 1700-tallet.Est. NOK 4,000-NOK 6,000Lot Passed
Stol, trehvit, 1700-tallet.: Stol, trehvit, 1700-tallet.
0069: Stol, trehvit, 1700-tallet.Est. NOK 2,000-NOK 3,000Lot Passed
Bærestol, ant. Frankrike, 1700/1800-tallet.: Bærestol, ant. Frankrike, 1700/1800-tallet. (170x104x79cm)
0070: Bærestol, ant. Frankrike, 1700/1800-tallet.Est. NOK 8,000-NOK 12,000
Salongbord i mahogni med innlagt frukttre, empire.: Salongbord i mahogni med innlagt frukttre, empire. (74x97x65cm)
0071: Salongbord i mahogni med innlagt frukttre, empire.Est. NOK 2,000-NOK 3,000
Gulvur kasse med med malt dekor, tekst på døren, dat.: Gulvur kasse med med malt dekor, tekst på døren, dat. 1847. (H:225cm)
0072: Gulvur kasse med med malt dekor, tekst på døren, dat.Est. NOK 4,000-NOK 6,000